تأمین خدمات با سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه برای ۸۰% خانوارها

|
۰ دیدگاه
تأمین خدمات با سرعت 20 مگابیت در ثانیه برای 80% خانوارها

همایش “ایران کانکت ۲۰۱۶” با هدف کسب سهم از بازار منطقه ای و بین‌المللی، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش کلیک، محمود واعظی در این همایش گفت: دیدگاه دولت تدبیر و امید درباره ارتباطات و فناری اطلاعات پیشرانی توسعه و توانمندساز سایر بخش‌های فعال جامعه است. بر این مبنا سیاست ما گسترش زیرساخت‌ها، امکانات و خدمات، با توجه به لزوم ارتقاء کیفیت با بهره‌گیری از توان ملی و ظرفیت‌های بومی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه ضمن برشمردن برخی سیاست های وزارت ارتباطات در این دولت افزود: تاکید ما استفاده از فنون و فناوری‌های کارآمد و به‌روز، بصورت مقرون به‌صرفه، برای ترغیب رقابت، افزایش توانمندی‌های ملی، و شتاب بخشیدن به تولید محتوای داخلی است.
وی اضافه کرد: افزایش تعداد ارتباطات اینترنتی ثابت و همراه را از ۳/۵ میلیون به بیش از ۳۵ میلیون، و افزایش تعداد خدمات پهنای باند روستاها و مناطق روستایی از میزان ناچیز به حدود ۲۵۰۰۰، ۷ برابر شدن ظرفیت فیبر نوری، راه‌اندازی ۴ مرکز محلی تبادل داده، و ۴ برابر شدن تولید محتوای بومی و داخلی به عنوان بخشی از دستاوردهای مهم سه سال گذشته در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
واعظی عنوان کرد: اهم اهداف ۵ سال آینده، تأمین خدمات با سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه برای ۸۰% خانوارها، تأمین سرویس پهن باند برای ۹۰% روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش قابل ملاحظه فعالیت‌های پژوهش و نوآوری در زمینه‌های آینده‌ساز، افزایش محتوی داخلی داده‌ها حداقل به ۵ برابر فعلی، و ارائه خدمات الکترونیکی متنوع و گسترده است.
او بیان داشت: توجه به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در این حوزه‌ها در جهت توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را ضروری است. کل سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده در ۵ سال آینده در بخش فاوا حدود ۱۶ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود، که یک چهارم آن توسط دولت، و سه چهارم بقیه توسط بخش خصوصی فراهم خواهد شد. برای رسیدن به این اهداف، ما از سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری دو جانبه و چند جانبه استقبال، و آن را ترغیب و تسهیل می کنیم.
وی تاکید کرد: تعامل بخش خصوصی ایران با شرکت‌های خارجی و بین‌المللی لازم است. با توجه به حضور گسترده شرکت‌های داخلی در این اجلاس در کنار شرکت‌های خارجی، فرصت بسیار مناسبی برای تعامل بین همه دست اندرکاران در زمینه‌های مختلف فراهم شده است که امیدوارم به خوبی از آن استفاده شود.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.