تاثیر خیره کننده رونمایی آیفون ۷ بر واحد پولی تایوان

ارزش واحد پولی تایوان برای سومین روز متوالی صعود کرد و این مسئله ناشی از آمار ناامید کننده فدرال رزرو امریکا و سرمایه گذاری تایوان در شرکت اپل می باشد.

به گزارش کلیک، شرکت های تایوانی از تامین کنندگان و سهامداران اصلی شرکت اپل هستند که امید آن می رود که با رونمایی از محصولات جدید اپل در هفتم سپتامبر به ارزش سهام اپل و شرکت های تابعه آن افزوده شود.
در پی این اتفاق، ارزش پول رایج تایوان در داخل کشور ۰٫۶ درصد افزایش یافت و تا ساعت ۴ بعد از ظهر، ارزش هر واحد پولی تایوان برابر با ۳۱٫۲۴ دلار شده بود که با احتساب این رقم، در هفته ای که گذشت رشدی برابر با ۱٫۵ درصد داشته است. شاخص بورس تایوان هم ۰٫۸ درصد رشد داشت که این میزان رشد بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۵ تاکنون بوده است. شرکت تایوانی تولید نیمه رسانا که تامیین کننده اصلی اپل است و شرکت صنایع هون های که قطعات اپل را سر هم می کنند، از برندگان اصلی این هفته محسوب می شوند.

تنها در دو روز ابتدایی هفته جاری رقمی بالغ بر ۵۸۸ میلیون دلار به ارزش دارایی های شرکت های تایوانی تابعه اپل اضافه شد که این ارقام توسط بلومبرگ نیز تایید شده است.

در همین زمینه وزیر خزانه داری تایوان می گوید، اپل امشب از ایفون ۷ خود رونمایی می کند و ارزش شرکت های تایوانی نیز به تبع آن افزایش پیدا می کند. این مورد و انتظارات برای اعلان نرخ بهره بالاتر در امریکا، باعث افزایش ارزش بازار بورس و واحد پولی تایوان شده است.

هفته گذشته دعوتنامه های اپل برای رویداد ۷ سپتامبر و رونمایی از اخرین محصول خود ارسال شد. اپل امیدوار است ایفون جدید با بهبود عملکرد دوربین تاثیر قابل ملاحظه ای در فروش شرکت در دهمین سالگرد تولید ایفون داشته باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *