نمایشگر جایگزین سانروف در خودروهای آینده

شرکت فورد اقدام به ساخت سقف‌های خیالی به جای پنجره‌های سقفی می‌کند که این موضوع می تواند باعث خوشحالی علاقه مندان به حوزه خودرو شود.

به گزارش کلیک، یکی از آیتم‌های جذاب خودروها برای رانندگان و سرنشینان آن مونروف‌ها و سانروف‌ها یا همان پنجره‌های سقفی هستند که  در میان خودروها بسیار متداول هستند و باعث ورود نور طبیعی  و هوای تازه  به داخل اتومبیل می‌شوند. اما یکی از اشکالات سانروف‌ها این است که باید برای نصب آنها ساختار سقف خودرو را تغییر داد که شامل حذف ترازهای سقف است و منجر به کاهش مقاومت خودرو می‌شود که در مواقع تصادفات صدمات بسیار‌زیادی وارد می‌کند. از این رو، برای جبران این کاهش مقاومت باید سقف را در مناطق دیگر تقویت کرد. کار سقف توهمی فورد شبیه سازی یک دریچه در سققف خودرو می‌باشد. این فناوری شامل یک دوربین است که مناظر بیرونی را ضبط و بطور زنده بر روی سقف پخش می‌کند.

یک نمایشگر نیز بر روی بخش داخلی سقف قرار می گیرد که تصاویر زنده را از بیرون برای مسافران پخش می‌کند.هنگامی که نور محیط مطلوب نیست، نمایشگر فورد خاموش می‌شود و از بسته‌شدن مونروف تقلید می‌کند. علاوه بر آن، این نمایشگر ممکن است از بخش‌های مختلف برخوردار باشد و بطور مستقل برای هر مسافر به نمایش مناظر بیرون بپردازد.

با استفاده از این امکانات جالب قطعاً قیمت این خودرو در نسل‌های جدید بالاتر خواهد‌رفت ولی این امکانات به اندازه‌ی کافی جذاب هستند که طرفداران فورد منتظر آنها باشند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *