چند ویژگی آیفون ۷ که کاربران را به سمت اندروید متواری می کند

اپل طرفدارانی دارد که سال هاست به آن وفادار مانده‌اند. با این حال برخی از ویژگی‌های آیفون ۷  نه تنها کاربران عادی، که حتی طرفداران آیفون را کمی ناامید کرده است!

به گزارش کلیک، اپل چهارشنبه هفته گذشته آیفون ۷ را رونمایی کرد و با این که بسیاری گمان می‌کردند که جزئیات زیادی را درباره این گوشی می‌دانند، با این حال آیفون ۷ بسیاری را ناامید کرد.

ویژگی‌هایی مثل دوربین با لنز دوگانه و ضد آب بودن گوشی، حتی طول عمر شارژ باتری، همگی ویژگی‌های خوبی هستند اما به اندازه کافی برای مجاب کردن افراد برای خرید یک گوشی جدید خوب نیستند، حتی اگر این گوشی آیفون باشد! و برخلاف چیزی که خود مدیران اپل در رونمایی آیفون ۷ در روز چهارشنبه اعلام کردند، حذف کردن جک هدفون کار چندان بزرگی نبوده است! این کار می‌تواند برای کاربران آزاردهنده باشد.

ایر باد آیفون

به گفته “تک کرانچ” (TechCrunch) این اقدام اپل چیزی به جز یک اقدام بیشرمانه برای به دست گرفتن کنترل بازار هدفون نبوده است! یعنی همان بازاری که Beats، به عنوان یکی از شرکت‌های اصلی کمکی اپل، در حال حاضر سلطان بلامنازع آن است.

برای استفاده از آیفون ۷، مجبور خواهید بود تا هدفون‌های مورد علاقه خود را کنار بگذارید و از یک دانگل بد قیافه و آزاردهنده استفاده کنید. حتی اگر با ظاهر این دانگل کنار بیایید، متوجه خواهید شد که نمی‌توانید همزمان که آهنگ گوش می‌کنید، گوشی خود را شارژ کنید. این مساله برای مواقعی که طولانی مدت از گوشی استفاده می‌کنید، مثل مواقع پرواز، بیشتر اعصابتان را خرد خواهد کرد! به خصوص اگر شما هم حاضر نباشید تا برای خرید یک هندزفری بیسیم اپل، ۱۵۹ دلار بپردازید!

دانگل آیفون 7

البته این مورد را می توانستیم نادیده بگیریم به شرطی که آیفون ۷ ویژگی‌های دیگری داشت که می توانست کاربر را متقاعد کرده و بازی را به نفع اپل تغییر دهد. اما به نظر نمی‌رسد که اپل “بهترین آیفون” ای را که تا به امروز ساخته است، به ویژگی‌های خاصی مجهز کرده باشد تا عملکرد آن را ارتقا دهد.

یکی از دلایلی که کاربران آیفون، تا امروز آن را دوست داشتند، قابلیت تطابق آن با سیستم عامل مک بود. امکاناتی مثل iMessage و Airdrop بسیار عالی بودند و باعث می شدند تا زوج مک و آیفون، تبدیل به تیمی شکست ناپذیر شود. اما با روی کار آمدن ویندوز ۱۰ و قابلیت تطابق آن با گوشی‌های تحت اندروید تبدیل به رقیبی قدرتمند برای این زوج اپل شده است. ویندوز ۱۰ و گوشی اندروید می‌توانند بین هم پیغام ارسال کنند و ویندوز ۱۰ کم بودن شارژ گوشی اندرویتان ر به شما اطلاع می‌دهد.

با توجه به این نکات، مجبوریم اشاره کنیم که تطابق ضعیف آیفون با ویندوز ۱۰، ممکن است خیلی از کاربران و طرفداران آیفون را به سمت استفاده از گوشی‌های تحت اندروید سوق دهد. به خصوص اینکه بسیاری از گوشی های اندروید از همان جک هدفون قبلی استفاده می‌کنند و قرار است به همین روند ادامه دهند.

همه این دلایل باعث شده است تا کسانی که از آیفون ۶ استفاده می‌کنند، به این نتیجه برسند که همان آیفون ۶ برایشان به اندازه کافی خوب است و علاقه چندانی به خرید آیفون ۷ نشان ندهند و احتمالا خیلی از کسانی که به فکر عوض کردن گوشی خود هستند، آیفون ۷ را جزو آخرین انتخاب های ممکن خود در نظر می‌گیرند که این خبر خوبی برای اپل نیست!بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *