قرار گرفتن ماهواره ایرانی در منظومه مشترک اپسکو

|
۰ دیدگاه
قرار گرفتن ماهواره ایرانی در منظومه مشترک اپسکو

در اجلاس اپسکو، پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای قرارگیری یک ماهواره ایرانی در منظومه ماهواره‌ای مشترک کشورهای عضو اپسکو، پس از بحث و بررسی، مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش کلیک، دهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی کشورهای آسیا- اقیانوسیه (اپسکو) به مدت ۲ روز در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

محسن بهرامی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران، ریاست این نشست را برعهده داشت.

کشورهای عضو در این اجلاس درباره پروژه‌های مشترک فضایی، آموزش و توسعه نیروی انسانی متخصص، به اشتراک گذاری داده‌های فضایی و منظومه ماهواره‌های چند منظوره و ماهواره‌های کوچک دانشجویی تبادل نظر کردند.

سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه از سال ۲۰۰۸ با حضور ۸ کشور ایران، چین، بنگلادش، مغولستان، پاکستان، تایلند و ترکیه با هدف همکاری‌های مشترک در حوزه فضایی تشکیل شده و در حال حاضر بیش از ۱۰ پروژه مشترک فضایی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.