اختتامیه لیگ بازی‌های رایانه‌ای

اختتامیه لیگ بازی‌های رایانه‌ای در ایام مبارک عید قربان برگزار شد.
به گزارش کلیک، هفته گذشته اخباری از برگزاری لیگ بازی‌های رایانه‌ای IGL در برج میلاد تهران منتشر شد و در نهایت فینال و اختتامیه این بازی‌ها در سایت ورزش برج میلاد برگزار شد.
هم‌زمان با برگزاری این مراسم، مسابقات کلش رویال نیز در برج میلاد برگزار شد و گیمیرها، از کودکان تا پدر و مادران‌شان وارد مسابقات شدند و طی چند دوره مسابقات، قهرمانان کلش ایران و نمایندگان ایران برای اعزام به فرانسه نیز مشخص شدند.
مراسم با هیجان علاقمندان به گیم آغاز شد. کم کم خانواده نیز به جمع میهمانان اضافه شدند و مراسم با اجرای جذاب محمد رضا احمدی، آغاز شد.
احمدی مجری محبوب ورزشی تلوزیون از علاقه خود و خانواده به گیم صحبت کرد و برای نشان دادن حرفه‌ای بودن خود قول داد تا یک بازی فوتبال دوستانه با یکی از گیمرها انجام دهد.

دیدار دوستانه با مجری
در مراسم اختتامیه یکی از بازی‌های موفق ایرانی به نام ارتش‌های فرازمینی معرفی شد. بازیکنان دو تیم  روی صحنه بازی‌ها  این بازی را انجام دادند و گیمرها نظر خود را در مورد کیفیت بازی ابراز کردند و نقدهای خود را  مطرح کردند.
سازنده این بازی نیز پیرامون ساخت بازی ارتش‌های فرازمینی توضیحاتی داد.
کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم حضور داشتند و پیام تبریک عید آن‌ها توسط مجری برنامه به حضار اعلام شد.

حضور مسئولین در اختتامیه
بازی دوستانه محمد رضا احمدی با یکی از گیمرها با گزارش داوود رفیعی، گزارشگر مسابقات فوتبال گیم برگزار شد که هیجان خاصی به مراسم داد و فضا کم کم برای انجام مسابقات فینال Fifa آماده شد.
در این بین صحبت‌هایی در مورد تفاوت گزارش‌گری فوتبال واقعی و فوتبال رایانه‌ای مطرح شد.
بازیکنان مسابقه فینال، مهران علیزاده و نوید برهانی روی سن آمدند.

نوید برهانی
بازی فینال در حضور صدها نفر از تماشاچیان و پخش مسابقه بر روی صفحه ۴۰ متری بر هیجان بازیکنان اضافه می‌کرد.
بازی‌ها در دو نیمه ۱۰ دقیقه‌ای انجام می‌شد و با وجود بازی بسیار خوب مهران علیزاده، گل اول توسط نوید برهانی به ثمر رسید و این بازیکن با شادی بسیار حضار را به تشویق دعوت کرد.
فریاد پدر و مادرها در کنار فرزندان‌شان در لحظه‌های حساس این بازی، شور و هیجان  استادیوم خانوادگی را بسیار دیدنی کرده بود. با هر موقعیت از دست رفته، تماشاگران از صندلی‌ها بلند می‌شدند و حسرت خود را فریاد می‌زند.
در نیمه دوم نیز گل دیگری توسط نوید برهانی به ثمر رسید که در نهایت نتیجه بازی ۰-۲ به نفع نوید برهانی به پایان رسید و نوید برهانی نماینده ایران در مسابقات جهانی فرانسه شد. این بازیکن در سال ۲۰۱۴۴ نیز قهرمان ایران و نماینده کشور در جام جهانی ورزش‌های الکترونیک بود و در آن مسابقات نیز قهرمان جهان شده بود.
مراسم اهدای جام مسابقات فیفا برگزار شد و پس از آن جوایز سایر رشته‌ها نیز اهدا شد.
قهرمان ایران در رشته PES  محمد کمالی از مشهد است(رشته PES در جام جهانی ورزش‌های الکترونیک حضور ندارد.)

محمد کمالی
قهرمان رشته کانتراستریک تیم GEX با پارسا حسینی پور، امیر محمد سروش، فرشید فرخی، فرهاد حاجیان مطلق، علی باقر زاده مقام قهرمانی ایران را کسب کردند و مسافر فرانسه شدند.
در رشته کلش رویال نیز۲ جوان ۱۶ ساله، امیر حسین اسدی از تهران و پارسا صادقی از اهواز مسافر فرانسه شدند.
پس از اهدای جوایز، عباس ارضی رئیس گروه برگزار کننده (شرکت مکعب) از عوامل اجرایی تشکر کردند. در نهایت مراسم با اجرای رضا یزدانی و  مراسم آتش بازی به کار خود پایان داد.

رضا یزدانی در اختتامیه لیگ بازی‌های رایانه‌ای
لیگ بازی‌های رایانه‌ایIGL امسال برای دومین بار با مشارکت مستقیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد. شرکت مکعب ۵ سال است که پس از برگزاری مسابقات داخلی، بازیکنان قهرمان در ایران را به فرانسه اعزام می‌کند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *