یخچال قابل حملی که جان هزاران نفر را نجات خواهد داد

|
۴ دیدگاه

یک دانشجوی انگلیسی با اختراع یک یخچال قابل حمل به درمان بیش از ۱٫۵ میلیون نفر در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

به گزارش کلیک، یکی از مشکلاتی که سالانه جان هزاران نفر در جهان را به خطر می‌اندازد دور بودن مراکز درمانی از انسان‌هاست،اکنون یک دانشجوی انگلیسی با ساخت یک یخچال کوچک قابل حمل در کوله‌پشتی توانسته است روشی برای سالم نگه‌داشتن مواد و تجهیزات دارویی را فراهم آورد، این یخچال را می توان به راحتی درون یک کوله پشتی جا داد و از آن برای انتقال وسایل پزشکی و واکسن ها به مناطق دورافتاده استفاده کرد.

willbroadway Portable fridge with a backpack

در مورد این خبر که درپایگاه اینترنتی ساینس الرت منتشر شده است می‌توان اضافه‌کرد که این دستگاه قابل حمل می تواند برای مدت ۳۰ روز واکسن ها را در یک دمای بهینه نگاه دارد. همچنین این دانشجو می گوید که در نظر دارد در آینده دستگاهی برای انتقال اعضاء و خون درست کند.
نظر کارشناسان بهداشتی این است که  این یخچال در صورت برآورده کردن این پتانسیل، می تواند به درمان بیش از ۱٫۵ میلیون نفر در سراسر جهان کمک کند.
این یخچال کوچک که ‘مخزن خنک کننده ایزوبار’ نام دارد با تولید بخار آمونیاک کار می کند. به این صورت که آب و آمونیاک را گرم کرده و بخارهای آمونیاک تولید می کند. این گاز در زمان نیاز درون محفظه یخچال منتشر می شود و باعث می شود که محتویات داخل یخچال برای مدت ۳۰ روز در دمای بالای انجماد باقی بمانند.
این اثر خنک کنندگی که به ‘ تبرید جذبی’ معروف است را می توان با مقدار آب و آمونیاکی که واکنش را میسر می سازند، کنترل کرد.

این ابداع کمک شایانی به سیستم درمانی و اورژانس پزشکی خواهد کرد و با تولید انبوه آن می‌توان سالانه از تلفات انسانی قابل توجهی کاست.

 

زینب یزدانبخش
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: mr

آیا برای افرادی که به رانندگی خارج از جاده یا همون آفرود میروند این یخچال با کاربری اسپورت و برای افراد ماجراجو در کویر و مناطق دور از شهر تولید و ساخته خواهد شد؟

    توسط: زینب یزدانبخش

    هنوز خبری دال بر این موضوع منتشر نشده ولی چیزی که مشخصه استفاده از این وسیله فعلا فقط برای مصارف درمانی و پزشکیه که هدف هم همین بوده ولی تولیداتی از این قبیل محصولات برای مصارفی که می فرمایید وجود داره با سرچ کلمه ی Refrigerator in backpack نمونه هایی رو می تونید پیدا کنید.

توسط: mr

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب این سوال را نوشتید

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.