راندن بنز و BMW باعث سرطان می شود

|
۱۲ دیدگاه
bmw and benz ridding cancer

نتایج یک پژوهش جدید نشان داده که رانندگان خودروهای “بنز” و “بی‌.ام‌.و” دو برابر بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان و آب مروارید هستند.

به گزارش کلیک، محققان موسسه بینایی بوکسر واچلر در لس‌آنجلس با استفاده از نورسنج قابل حمل پرتوی فرابنفش دریافتند که شیشه‌های جانبی برخی مدل‌های خودروهای بنز و بی‌.ام‌.و کمتر از ۶۰ درصد این پرتوها را مسدود می‌کنند.

چندین دهه تحقیق نشان داده که مواجهه طولانی‌مدت با نور فرابنفش حتی در روزهای ابری بطور چشمگیری خطر آسیب به چشم فرد یا ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

اگرچه شیشه جلوی خودرو تا ۹۸ درصد از رانندگان در برابر این پرتوها محافظت می‌کند، اما این میزان محافظت در شیشه‌های جانبی خودروها بطور چشمگیری متفاوت است.

آزمایشات بر روی ۲۹ خودروی ۱۹ سازنده اتومبیل نشان داد که خودروهای لکسوس بهترین محافظت را ارائه کرده و شیشه‌های جانبی آن بین ۹۲ تا ۹۶ درصد از مواجهه با پرتوی فرابنفش جلوگیری می‌کنند.

بدترین خودرو از این لحاظ، بنز E550 بود که تنها ۴۴ درصد پرتوهای فرابنفش را در شیشه‌های جانبی مسدود می‌کرد. برخی از مدل‌های جدید بی‌ام‌و نیز تنها به ارائه محافظت ۵۵ درصدی در شیشه‌های جانبی می‌پردازند اما این میزان در شیشه جلو تا ۹۶ درصد است.

خودروی پورشه توربو S نیز با وجود محافظت ۹۶ درصد در شیشه‌های جلو،‌ تنها ۵۶ درصد از اشعه فرابنفش را در شیشه‌های کناری مسدود می‌کرد. شیشه‌های جانبی خودروی آئودی نیز تنها جلوی ۶۴ درصد نور فرابنفش را می‌گرفت.

تحقیقات پیشین نشان داده بود که قرار گرفتن یک سمت صورت در برابر نور فرابنفش می‌تواند خطر ابتلا به آب مروارید و سرطان را در آن ناحیه افزایش دهد.

محققان همچنین دریافتند که تیره بودن شیشه‌ها باعث نمی‌شود که حفاظت بیشتری در برابر این نور ارائه شود زیرا تنها جلوی نور مرئی را می‌گیرد.

7 پسندیده شده
شقایق شمس
از این نویسنده

۱۲ دیدگاه

توسط: شهروند

پس پراید چی!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط: من

پراید و خودروی داخلی دیگه ……………….

توسط: AM

لینک منبع رو نگذاشتید…

توسط: حميد تهروني

اگر بخای بدونی کسی که مالک یک بنز یا بی ام و گرون قیمت هست مثل یک ماشین معمولی نیست که همیشه پشت رول باشه

توسط: شهرام رضایی

حتما منبع این مطلب سایت ایران خودرو و سایپا هست…

    توسط: محمدرضا مرتضایی

    منبع تو کامنتا هست دوست عزیز

توسط: طاها

این حرفها مفته پس تیبا چی ماشینهای چینی کجای این تحقیق هستند

توسط: طاها

پس تیبا چی ماشینهای چینی کجای این تحقیق قرارمیگیرند

توسط: امین

گه دقت کنید نوشته این تحقیق رو یک مرکز آمریکایی انجام داده … خب شاید برای آمریکایی ها چندان خوشایند نیست که آلمان کشور اول خودرو هست …

توسط: mr

باید چند مؤسسه این نقص را تأیید کند، شرکت های رقیب هم میتونن این ادعا را داشته باشند!

توسط: مهران

پس ما ایرانی ها با وجود پراید و ۴۰۵ و نمونه های لگن مثل اینها همه سرطان خفته داریم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.