جستجوی هوشمند موسیقی ایرانی در سرویس آوا

|
۰ دیدگاه
پارسی جو

یکی از جویشگرهای بومی با گذشتن از خزش دو میلیون فایل صوتی در فضای وب به بزرگترین جستجوگر این حوزه در بین کشورهای فارسی زبان مبدل شد.

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم، علی محمد زارع بیدکی با اعلام این خبر اظهار کرد: با راه‌اندازی سرویس آوا و آغاز خزش فایل‌های موسیقی فارسی، پارسی‌جو موفق شد از مرز دو میلیون موسیقی بگذرد.
وی گفت: سرویس “آوا” با پوشش انبوهی از فایل‌های صوتی قادر است در کمترین زمان، آهنگ مورد نظر را در اختیار کاربر قرار دهد بی‌آنکه جستجوکننده درگیر صفحات و تبلیغات مزاحم شود.

او افزود: به روز بودن موزیک‌ها، انتخاب کیفیت‌های پخش، جستجو بر اساس نام، خواننده، متن موزیک و نام آلبوم و ساختن لیست موزیک‌های مورد علاقمند از جمله ویژگی‌های این سرویس جستجوگر است که همین امر مبین توانمندی متخصصان کشورمان در طراحی و پیاده‌سازی موتور مذکور است.

این مدیر پروژه با بیان اینکه فرآیند خزش در جستجوگر به نحوی است که در هر ساعت به منابع تازه‌ای از فایل‌های صوتی دسترسی پیدا می‌کند، افزود: با توجه به هوشمندی این موتور جستجو پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری بالغ بر سیصد هزار فایل صوتی دیگر به این سرویس افزوده شود.

1 پسندیده شده
محمدرضا مرتضایی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.