ارزش بازار ICT به ۱۲۰هزارمیلیارد تومان می‌رسد

|
۰ دیدگاه
ارزش بازار ICT به 120هزارمیلیارد تومان می‌رسد

پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا ۵ سال آینده ۳ برابر فعلی رشد کند و ارزش این بازار ۳۵ هزار میلیارد تومانی به نزدیک ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد.

به گزارش کلیک، برات قنبری، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، گفت: فصای مجازی دیگر فضای تهدید نیست، فضای مجازی به سمت ایجاد فرصت در جهت توسعه اقتصادی در حرکت است. براین اساس برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی در این بخش، نیازمند تحول شرکت مخابرات ایران هستیم.

قنبری افزود: مخابرات در کنار برنامه‌های اقتصاد مقاومتی باید به سمت فناوری‌های نوین نیز حرکت کند و در این راه، چاره‌ای جز یکپارچگی شرکت‌های مخابرات استانی با مخابرات ایران نبود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: شبکه مخابراتی کشور باید برمبنای IP تعریف شود، در اجرای این هدف، نمی‌توان به صورت جزیره‌ای حرکت کرد. از این رو ضروری است که با ادغام شرکت‌ها، به سمت توسعه یکپارچه حرکت کنیم.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: تصمیم ادغام شرکت‌های مخابرات استانی برمبنای درخواست هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اجرایی شده است و آثار مثبت آن در سال ۹۶ مشخص خواهد شد. شرکت مخابرات ایران بر حفظ ارزش حقوق سهامداران پایبند است و ادغام شرکت‌های استانی خدشه‌ای به حقوق سهامداران وارد نمی‌کند

وی تاکید کرد: این ادغام به معنای ازدست رفتن برند اپراتور اول نیست و از سال ۹۷ قصد داریم در جهت یکپارچه سازی بخش تلفن ثابت و همراه، مدیریت مخابرات و اپراتور اول را یکپارچه کنیم. در این تصمیم حقوق سهامداران این شرکت به صورت قانونی حفظ خواهد شد.

قنبری با تاکید براینکه بازار ICT در حال رشد است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا ۵ سال آینده ۳ برابر فعلی رشد کند و ارزش این بازار ۳۵ هزار میلیارد تومانی به نزدیک ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.