فناوری Clear Sight کوالکام راه را برای دوربین های دوگانه گوشی ها هموار تر می کند

|
۰ دیدگاه

شرکت کوالکام پلتفرم جدیدی را برای تولید کنندگان گوشی های هوشمندی که قصد استفاده از دوربین های دوگانه در محصولاتشان دارند، عرضه کرده است.

به گزارش کلیک، این سیستم که Clear Sight نام دارد به پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ یا ۸۲۱ نیازمند است. هدف کوالکام از طراحی این سیستم، آسان سازی ادغام دوربین های دوگانه با یکدیگر بدون نیاز به توسعه و طراحی سیستم های ویژه است. سیستم Clear Sight با استفاده از دوربین دوم و جفت سازی یک سنسور رنگی با یک سنسور تک رنگ که قادر به ثبت جزییات بیشتری است، کیفیت تصاویر را افزایش می دهد. خروجی این دو سنسور در یک تصویر که از نظر تئوری واضح تر است ترکیب و ادغام می شود.

هم اکنون گوشی های هوشمندی همچون هواوی P9، Honor 8 و LG V20 از دوربین دوگانه بهره مند هستند و اپل نیز جدیدا در گوشی آیفون ۷ پلاس از این قابلیت استفاده کرد. همچنین طبق شایعات سامسونگ قصد دارد؛ گوشی Galaxy S8 را به دوربین های دوگانه مجهز کند. همه این ها نشان دهنده این موضوع هستند که صنعت گوشی های هوشمند به سمت دوربین های دوگانه جذب شده است و از این به بعد نیز شاهد محصولات بیشتری با این قابلیت خواهیم بود. کوالکام می خواهد از این موضوع بهره ببرد و مشتریان و همکاران خود را از پلتفرمی بهره مند سازد که بتوانند به راحتی از دوربین های دوگانه در دستگاه های خود استفاده کنند.

حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.