فناوری Clear Sight کوالکام راه را برای دوربین های دوگانه گوشی ها هموار تر می کند

شرکت کوالکام پلتفرم جدیدی را برای تولید کنندگان گوشی های هوشمندی که قصد استفاده از دوربین های دوگانه در محصولاتشان دارند، عرضه کرده است.

به گزارش کلیک، این سیستم که Clear Sight نام دارد به پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ یا ۸۲۱ نیازمند است. هدف کوالکام از طراحی این سیستم، آسان سازی ادغام دوربین های دوگانه با یکدیگر بدون نیاز به توسعه و طراحی سیستم های ویژه است. سیستم Clear Sight با استفاده از دوربین دوم و جفت سازی یک سنسور رنگی با یک سنسور تک رنگ که قادر به ثبت جزییات بیشتری است، کیفیت تصاویر را افزایش می دهد. خروجی این دو سنسور در یک تصویر که از نظر تئوری واضح تر است ترکیب و ادغام می شود.

هم اکنون گوشی های هوشمندی همچون هواوی P9، Honor 8 و LG V20 از دوربین دوگانه بهره مند هستند و اپل نیز جدیدا در گوشی آیفون ۷ پلاس از این قابلیت استفاده کرد. همچنین طبق شایعات سامسونگ قصد دارد؛ گوشی Galaxy S8 را به دوربین های دوگانه مجهز کند. همه این ها نشان دهنده این موضوع هستند که صنعت گوشی های هوشمند به سمت دوربین های دوگانه جذب شده است و از این به بعد نیز شاهد محصولات بیشتری با این قابلیت خواهیم بود. کوالکام می خواهد از این موضوع بهره ببرد و مشتریان و همکاران خود را از پلتفرمی بهره مند سازد که بتوانند به راحتی از دوربین های دوگانه در دستگاه های خود استفاده کنند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *