افزایش ۷۰ درصدی سرعت پردازش تصاویر در تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ

|
۰ دیدگاه

مدل جدید تراشه های اختصاصی شرکت سامسونگ با نام اگزینوس ۸۸۹۵ با سرعت کلاک ۳ گیگاهرتز و سیستم پردازش تصویر پر سرعت تر در گوشی های آینده این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش کلیک، گوشی های سامسونگ Galaxy S7، Galaxy S7 edge و Galaxy Note 7 همگی از تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ استفاده می کنند. انتظار می رود گوشی های پرچمدار سال آینده سامسونگ مانند Galaxy S8 به تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ مجهز شوند. اوایل تابستان امسال این تراشه در سایت واردات و صادرات کشور هند با نام Zauba رویت شد و گمان می رود این تراشه با پردازش ۱۰ نانومتری ساخته شده باشد.

طبق گزارشات منتشر شده از چین، تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ به یک پردازنده ۳ گیگاهرتزی مجهز است. همچنین پردازش تصویر آن نیز ۷۰ درصد سریع تر شده است. از آنجایی که برخی می گویند تمرکز اصلی گوشی Galaxy S8 روی تصویر برداری خواهد بود، این مشخصات عاقلانه به نظر می رسد. علاوه بر این، گفته می شود این تراشه برای مصرف کم انرژی بهینه سازی شده است و مصرف نیروی آن از ۵ وات تجاوز نمی کند.

این تراشه توسط تست بنچمارک Geekbench مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته در بخش تک هسته ای امتیاز ۲۳۰۱ و در بخش چند هسته ای ۷۰۱۹ را کسب کند. تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ با نام رمز Kanchen نام گذاری شده و در لیست های سایت Zauba دیده شده است.

حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.