چین دقیق ترین ساعت جهان را به فضا فرستاد

احتمالا با خواندن عنوان این خبر پیش خودتان فکر می کنید چه نیازی هست که یک ساعت را به فضا بفرستند، آن هم ساعتی به این گران‌قیمتی! جدا از همه علامت سوال هایی که در ذهن من و شما پیش آمده کشور چین دقیق ترین ساعت جهان را به Tiangong-2 منتقل کرده است.

به گزارش کلیک، چهارشنبه بود که این ایستگاه فضایی از صحرای گبی به فضا پرتاب شد. ایستگاهی که یکی از دقیق‌ترین ساعت های اتمی جهان را به همراه داشت. در ٢ سال آینده دانشمندان Tiangong-2 به بررسی های لازم روی نتایج به دست آماده از این ساعت خواهند پرداخت تا ببیند آیا جاذبه بر عملکرد ساعت ها تأثیری منفی یا مثبت دارد.

تا پیش از این دقیق‌ترین ساعت زمین در هر ٣٠٠ میلیون سال یک ثانیه را جا می انداخت اما ساعت اتمی چینی این دقت را تا حدی باور نکردنی بالا برد. ساعت اتمی چینی در هر یک میلیارد سال یک ثانیه را از دست میدهد. البته این آماریست که روی زمین به دست آمده است.

از ساعت هایی با این دقت در آزمایش هایی با ارزش بسیار بالا و دستگاه هایی مثل پردازنده های GPS استفاده می شود. با استفاده از این آزمایش می توان کیفیت و دقت دیگر وسایل مورد استفاده بشر را بهبود بخشید.

فرستادن چنین ساعتی برای کشور چین بسیار با ارزش است چون می تواند چهره این کشور را در دنیای فناوری بهبود ببخشد. در کنار آن بهبود جهانی وضعیت GPS برای تمامی کشور ها حائز اهمیت است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *