نقشه برداری از احساسات در مغز؛ دستاوردی جدید در دنیای علم

|
۰ دیدگاه
نقشه برداری از احساسات در مغز

محققان موفق به نقشه برداری از نحوه عملکرد احساسات مختلف در مغز شدند. آنها این کار را با کاربرد یک الگوریتم و اسکن های ام آر آی انجام دادند.

به گزارش کلیک، اخیرا در نشریه پلاس بایولوجی PLOS Biology صحبت از یافته هایی جدیدی شد که بر اساس آن امکان ارزیابی بهتر وضعیت های عاطفی فراهم شده است. نقشه برداری از جهان احساسات یک فرد از مغزش که می تواند به او در کنترل احساسات کمک کند.

به گفته پروفسور کوین لابار از اعضای تیم تحقیق در دانشگاه دوک در کارولینای شمالی، فیلم ها، موسیقی و سایر محرک های خارجی که می توانند باعث برانگیختن احساسات و عواطف مختلفی در انسان ها شوند؛ در الگوهای فعالیت مغز منعکس می شوند.

محققان در بررسی های جدید خود از یک الگوریتم شامل مدل های مختلف تجربه عاطفی در اسکن های ام آر ای کاربردی از ۲۱ دانشجو استفاده کردند و توانستند هفت الگو و یا نقشه فعالیت مغزی تهیه کنند.

 این نقشه ها نشانگر وضعیت های احساسی شامل رضایتمندی، سرگرم بودن، تعجب، خشم، ترس، اندوه و خنثی بودن می شد.
به اعتقاد پروفسور لابار نقشه برداری مغزی از احساسات در کنار سایر کاربردها، می تواند به مبتلایان به نارسایی هیجانی یا الکسی تیمیا کمک کنند. مبتلایان به این بیماری در تشخیص و درک احساسات دیگران مشکل دارند.

0 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.