آموزش رفع مشکل اتصال به وای فای پس از نصب iOS 10

اپل نسخه سیستم عامل iOS 10 را با هزاران ویژگی و امکانات جدید و جذاب ارائه داده که البته با درد سر هایی هم برای نصب همراه بوده است. اگر شما هم پس از نصب این سیستم عامل، برای اتصال به وای فای دچار مشکل شده اید، با کلیک همراه باشید.
کلیک- بسیاری از کاربران اعلام کرده اند که پس از به روز رسانی سیستم عامل آیفون خود به iOS 10، قادر به اتصال به شبکه وای فای نبوده اند، یا این که به طرز وحشتناکی سرعت اینترنت آن ها پایین آمده است و یا موقع اتصال به شبکه، با پیغام اشتباه بودن رمز عبور مواجه شده اند! اگر شما هم به مشکلات مشابهی برخورده کرده اید، خوشبختانه راه های ساده ای برای حل آن وجود دارد:
۱- مودم را خاموش و روشن کنید!
مشکل اتصال به وای فای، ممکن است الزاما از سوی دستگاه آیفون شما نباشد. پس اولین کاری که برای حل این مشکل می توانید انجام دهید، این است که مطمئن شوید که مودم اینترنت شما بدون مشکل و قطع و وصل شدن کار می کند.
۲- دستگاه خود را “ری استارت سریع” کنید.
اگر خاموش و روشن کردن مودم جواب نداد، این کار را انجام دهید. برای ری استارت کردن اضطراری آیفون، خیلی ساده فقط کافی است تا دکمه های Home و Sleep/Wake آیفونتان را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید تا صفحه نمایشگر سفید شده و لوگوی اپل ظاهر شود.
۳- گزینه “فراموش کردن” شبکه وای فای را بزنید و از نو متصل شوید.
اگر هنوز با اتصال به شبکه مشکل دارید و یا پیغام اشتباه بودن رمز عبور شبکه را حتی بعد از این که اطمینان حاصل کردید که رمز وارد شده درست است، دریافت می کنید، گام بعدی این است که یک بار گزینه فراموش کردن شبکه را بزنید و مجددا از نو به آن متصل شوید.

برای این کار به به تنظیمات و سپس تنظیمات وای فای رفته و بر روی گزینه “i” در کنار شبکه اینترنت انتخابی خود ضربه زده و گزینه “Forget This Network”  را فشار دهید.
برای اتصال مجدد، شبکه مورد نظر را انتخاب و رمز عبور آن را وارد کنید. به احتمال زیاد با همین اقدام مشکل حل شده است.
۴- تنظیمات شبکه را باز نشانی کنید.
بازنشانی کردن تنظیمات شبکه، باعث پاک شدن cache و تنظیمات DHCP و سایر اطلاعات شبکه می شود اما مزیت آن این است که اغلب مشکلات شبکه را بلافاصله حل می کند. برای باز نشانی این تنظیمات مسیر زیر را دنبال کنید:
Settings> General> Reset> Reset Networking Settings
مراقب باشید که دکمه Reset All Settings و یا Erase All Contents and Settings را فشار ندهید!
۵- شبکه وای فای را غیر فعال کنید.
بسیاری از کاربران آیفون و آیپد گزارش داده اند که توانسته اند مشکلات وای فای به سادگی و فقط با خاموش و روشن کردن وای فای از روی دستگاه خود حل کنند. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:
Settings> Privacy> Location Services> System Services
در قسمت System Services، فقط کافی است تا دکمه WiFi Networking را به سمت خاموش (off) حرکت دهید.
۶- WiFi Assist را خاموش و روشن کنید
آیفون گزینه WiFi Assist (یا همان دستیار وای فای) را همراه با iOS 9 ارائه داد تا امکان بهره مندی از اتصال اینترنت با ثبات بیشتر را در مناطقی که مشکل آنتن دهی وای فای دارند، فراهم کند. در واقع این گزینه به سیستم عامل آیفون شما اجازه می دهد تا زمانی که شبکه اینترنت مورد استفاده تان قادر به تامین اینترنت با ثبات نبود، به صورت خودکار از حالت وای فای به حالت سلولار برود. بسیاری از کاربران اعلام کرده اند که خاموش و روشن کردن WiFi Assist مشکلات شبکه را برای آن ها حل کرده است.
قطعا با استفاده از راه هایی که در بالا ذکر شد، دیگر هیچ مشکلی برای اتصال به شبکه اینترنت وای فای خود نخواهید داشت.

20 دیدگاه