اخبار ورزشی در صدر جستجوهای کاربران ایرانی

|
۰ دیدگاه
اخبار ورزشی در صدر جستجوهای کاربران ایرانی

طی سه ماه اخیر بیشتر کاربران در میان بیش از ۶۰ خبرگزاری مطرح فارسی زبان به دنبال اخبار ورزشی بوده‌اند.

به گزارش کلیک، علی محمد زارع بیدکی، مدیر موتور جستجوگر پارسی‌جو با اعلام این خبر گفت: برای نخستین‌بار در کشور میزان علاقمندی کاربران جستجوگر بومی مورد ارزیابی و آنالیز قرار گرفت که در نهایت مشخص شد طی سه ماه اخیر بیشتر کاربران در میان بیش از ۶۰ خبرگزاری مطرح فارسی زبان به دنبال اخبار ورزشی بوده اند.

زارع بیدکی افزود: براساس آنالیز جستجوی کاربران در خبرهای خبرگزاری‌های کشور مشخص شد که اخبار ورزشی با ۲۹ درصد، بیشترین جستجوها را به خود اختصاص داده است و پس از آن ۲۱ درصد از کاربران علاقه‌مند به دیدن سرویس عکس خبرگزاری‌ها بوده‌اند.

وی ادامه داد: ۲۰درصد جستجوهای خبری متعلق به اخبار سیاسی و بین‌المللی بوده‌است.

او اظهار داشت: آمار به دست آمده از واکنش کاربران در جستجوهای اینترنتی نشان می‌دهد که طی سه ماه اخیر، خبرهای حوزه سیاست، پیگیری رویدادها و حوادث منطقه از موضوعات مورد علاقه کاربران فارسی زبان بوده است.

به گفته زارع بیدکی تنها هشت درصد جستجوی کاربران به پیگیری اخبار اقتصادی اختصاص داشته است و مسابقات و رویدادهای المپیک و پارالمپیک باعث شده تا کاربران کمتر به اخبار سایر حوزه‌ها واکنش نشان دهند.

مدیر موتور جستجوگر پارسی‌جو بیان کرد: اخبار فناوری اطلاعات، دانش و تکنولوژی با هفت درصد و خبرهای حوزه سلامت و پزشکی با شش درصد رتبه‌های بعدی جستجوگران پارسی‌جو را ازآن خود کرده‌اند.

وی بیان کرد: اخبار فرهنگی و هنری با چهار درصد کمترین سهم را در جستجوی اخبار خبرگزاری‌ها داشته است، اطلاعات به دست آمده از جویشگر پارسی‌جو نشان از دغدغه‌های خبری کاربران اینترنتی در دوره‌های مختلف زمانی است که همین امر می‌تواند توسط کارشناسان، جامعه‌شناسان و مسئولان مورد تحلیل و آنالیز قرار گیرد تا متناسب با حال و هوای روز جامعه، برنامه‌ریزی‌های اثربخشی داشته باشند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.