جک هدفون آیفون۷ برگشت!

پس از این که اپل از آیفون های دید رونمایی کرد، به راحتی می توان گفت که تیتر یک بسیاری از وب سایت ها بوده است. از رنگ های جدید و جذاب تا نتایج خیره کننده بنچمارک ها، همگی باعث محبوبیت دوچندان آیفون۷ و آیفون۷ پلاس شده است.

به گزارش کلیک، با این حال، در میان این همه اخبار و ماه ها شایعه پراکنی، اپل بالاخره تصمیم گرفت تا استفاده از جک ۳٫۵ میلی متری را در هفتمین نسل از گوشی های خود متوقف کند. با وجود این که این کار حرکتی رو به جلو و گامی منطقی برای پیشرفت به نظر می رسد، و ارائه کننده نسل جدیدی از ارتباطات بی سیم است، اکثریت قریب به اتفاق مردم هنوز هم در این مورد شکایت دارند و ناراحت از این هستند که چرا اپل این پورت را حذف کرده است. اگر احیانا شما هم یکی از همین افراد هستید که به یک جک هدفون ۳٫۵ میلی متری در آیفون۷ خود نیاز دارید، در حال حاضر راهی ایجاد شده است که این پورت را برای دستگاه شما به ارمغان خواهد آورد.

این طرح که با نام daptr شناخته می شود، هنوز در مرحله نمونه اولیه به سر می برد، اما گفته می شود که جنس بدنه آن از فلز و لبه های کناری از پلاستیک ساخته شده است تا بتواند از گوشی بیشتر محافظت کند. ضخامت آن هم ۳ میلی متر و طول کلی آن ۲۲ میلی متر است. با این حال، نکته حائز اهمیت در این مورد، وجود غیر قابل انکار جک هدفون ۳٫۵ میلی متری است.

۲

در حالی که ممکن است خیلی ها با شنیدن این خبر خوشحال شده باشند، اما به نظر می رسد که این کار، حرکتی اشتباه باشد. به این دلیل این حرف را می زنیم که که مردم باید از تکنولوژی های جدید استقبال کنند یا حداقل این فرصت را بدهند که پس از استفاده از آن، رضایت یا نارضایتی خود را اعلام کنند. مثلا تصور کنید در آینده هر تکنولوژی جدیدی که بیاید و یکی از ابزارآلات کاربردی مردم را حذف کند، حالا همه باید از این کار شکایت کنند؟ به نظر که این کار درست نیست.

نکته مهم دیگر این جاست که نه تنها اپل، بلکه کمپانی های دیگری مانند موتورولا هم گوشی هایی مانند موتو زد را با حذف پورت هدفون عرضه کرده است و مطمئن باشید که تا چند ماه آینده که وارد سال ۲۰۱۷ خواهیم شد، بسیاری از شرکت ها گوشی هایی بدون این پورت عرضه خواهند کرد. و مهم تر از همه این که، تعجب نکنید یا انتظار نداشته باشید که همه این شرکت ها قابی مانند daptr عرضه کنند، چرا که هدف از حذف این پورت، استفاده و رواج یافتن تکنولوژی های جدید است نه این که در صورت نارضایتی کاربران سریعا جایگزینی برای آن در نظر بگیریم.

انتظار می رود که daptr در ماه سپتامبر با قیمت حدودا ۴۹ دلار عرضه شود. اما امیدواریم در آینده شاهد چنین محصولاتی که ضربه به پیشرفت تکنولوژی در آینده و نیز رشد آن می شوند، نباشیم.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *