آیفون ۷ در آکواریوم ماهی به مدت ۷ ساعت

اخیرا با ورود آیفون ۷ به بازار، هر روز قابلیت های جدیدی از این گوشی تلفن همراه هوشمند رونمایی می شود. یکی از این قابلیت ها مقاومت در برابر آب تا ۷ ساعت است.

به گزارش کلیک، آیفون ۷ نیز مانند گوشی های گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ ادج تولید شرکت سامسونگ، مقاوم در برابر آب است. البته در گوشی های نام برده برند سامسونگ از نرخ IP68 استفاده شده است در حالیکه در گوشی آیفون ۷ محصول اپل از نرخ IP67  استفاده شده است. با این وجود، اپل گفته است که آیفون ۷ تا عمق یک متری آب می تواند به مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورد. به همین دلیل گروه تحقیقاتی iFixit تصمیم گرفته است که صحت این ادعا را بررسی و آزمایش کند. این گروه تحقیقاتی در اولین گام، آیفون ۷ را در تانک اکواریوم پر آب ماهی ها قرار داده و مدت زمان تحمل این گوشی را برآورد کرده است. بر اساس نتیجه این آزمایش، آیفون ۷ نه تنها توانسته است بدون هیچ مشکلی تا مدت زمان ۳۰ دقیقه در آکواریوم پر آب دوام بیاورد بلکه حتی تا مدت زمان بیشتریعنی حدود ۷ ساعت نیز در آکواریوم پر آب بدون هیچ مشکلی مقاومت از خود نشان داده است. بعد از مدت زمان ۷ ساعت و نیم، آیفون ۷ غوطه ور بودن در آب اکواریوم، آیفون ۷ توانسته است بدون هیچ مشکلی کار کند.

البته این تیم تحقیقاتی به کاربران آیفون ۷ اکیدا توصیه می کند که هرگز و تحت هیچ شرایطی این آزمایش را در خانه انجام ندهند.

نکته قابل توجه در طول آزمایش گروه تحقیقاتی iFixit، اعضای این گروه تصمیم گرفتند تا آیفون ۷ را هنگامی که در داخا آب قرار داردف شارژ کنند. البته وجود آب و جریان الکتریسته در کنار هم بسیار خطرناک و حادثه آفرین است اما به گفته این گروه تمام نکات ایمنی در حین آزمایش رعایت شده است.

به گفته یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی، زمانی که میزان شارژ آیفون ۷ در حدود ۱۴ درصد بوده است، این تیم تحقیقاتی قسمت بالایی گوشی را از سطح اب کمی بیرون اورده تا خشک شود و سپس با الکل آن را خشک کرده اند. سپس گوشی را به پریز برق متصل کرده  و روی قسمت بالای گوشی را یعنی جایی که کابل شارژ به ان متصل می‌شود، با کمی ژل نفت پوشانده اند تا از نفوذ آب در داخل بخش هایی که به برق متصل است جلوگیری کنند و دوباره گوشی را در داخا آب غوطه ور ساخته اند. نتیجه این آزمایش نیز مثبت بوده است و نشان داده است که آیفون ۷ حتی هنگام اتصال به برق و شارژ شدن نیز قادر است در آب مقاومت کند.

هرچند نتیجه این آزمایش ها حاکی از مقاومت گوشی نسبت به آب است اما گارانتی آیفون ۷ آسیب های ایجاد شده در گوشی بر اثر تماس با مایعات و اب را پوشش نمی دهد. اپل به کاربران آیفون ۷ اکیدا توصیه می کند که هرکز و تحت هیچ شرایطی گوشی را در معرض اب و مایعات قرار ندهند. این شرکت در پیام های خود به کاربران گفته است که با وجودیکه آیفون ۷ ضد آب است و از نرخ IP67 تحت استانداردهای IEC 60529 تبعیت میکند اما به هیچ وجه نباید در معرض آب و مایعات قرار گیرد. همچنین اپل به این نکته نیز اشاره می کند که این گوشی مقاوم در برابر گرد و غبار است.

از طرفی نکته مهم در خصوص آیفون ۷ این است که در صورت نفوذ رطوبت به گوشی، کاربران هرگز تا خشک شدن کامل گوشی آن را شارژ نکنند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *