تنها با یک کلیک ساده امنیت مودم بی سیم خود را آزمایش کنید

|
۱ دیدگاه

نرم افزار چک کننده روتر محصول جدیدی است که می تواند از نگرانی های کاربرانی که از وای فای استفاده می کنند کم کند. این نرم افزار کمک می کند تا از روتر وای فای خود حفاظت کنید.

از نگرانی های همیشگی کاربران حفاظت از روتر وای‌ فای خانه است. اگر شما هم جز کسانی هستید که این نگرانی را دارید با ما همراه شوید. ما به شما می گوییم که چطور با انجام یک آزمایش دو ثانیه ای از امنیت شبکه وای فای خود مطمئن شوید.

روتر های وای ‌فای از هدف های جذاب برای هکرها هستند. آن ها به محض اینکه روتر وای فایتان می توانند ترافیک ‌تان را به وب‌ سایت های جعلی تغییر مسیر دهند، اطلاعات‌ تان را بدزدند و بد افزار پراکنی کنند. اما اگر از این ابزار آنلاین ساده استفاده کنید از این موارد می توانید در امان باشید. این ابزار  یک چک کننده برای روتر وای فای است که باعث در امان ماندن وای فای شما از این دست سرقت ‌های DNS می شود.

این چک کننده روتر از محصولات شرکت ارائه کننده نرم‌ افزار های امنیتی یعنی F-Secure Safe است که از تلاش هکر ها در تغییر تنظیمات روتر، کامپیوتر و تلفن‌ ها به منظور گول زدن کاربر برای رفتن به سایت ‌های مخرب حکایت دارد. این اتفاق خیلی پیش می آید خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید. این نرم افزار فقط در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۰۰ هزار روتر دفتر کار و خانه را که هک شده بودند پیدا کرده.

برای آزمایش روتر ابتدا از طریق این لینک وارد سایت شوید. سپس روی دکمه کلیک کنید تا این ابزار آدرس ‌های IP و DNS سرور شما را برای تائید صحت ‌شان چک کند. این سایت همچنین چک می ‌کند که ترافیک شما به سرور امنی متصل باشد. اگر که همه چیز مرتب باشد و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد با تصویر زیر روبرو می شوید:

router-check-100577098-large1

در غیر این صورت، باید تنظیمات روتر را به پیش ‌فرض‌ های کارخانه برگردانید، فریم‌ ویر را به‌ روز کنید و قدم های بیش‌ تری برای امنیت شبکه بردارید؛ قدم‌ هایی مانند استفاده از رمز نگاری WPA2 و تغییر رمز عبور ورود به روتر.

9 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: Akinator

آدرس سایت کو پس؟؟

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.