تلسکوپ اپتیکی مهرماه بهره‌برداری می‌شود

|
۰ دیدگاه
تلسکوپ اپتیکی مهرماه بهره‌برداری می‌شود

پروژه آرشیو تصاویر ماهواره‌ای، دیتا سنتر، سازمان فضایی ایران در دهه فجر افتتاح شود و پروژه اپسکو نیز این آمادگی را دارد که در هفته جهانی فضا، مهرماه، به بهره‌برداری برسد.

به گزارش کلیک و به نقل از سازمان فضایی ایران، محسن بهرامی، رییس سازمان فضایی ایران با اعلام این خبر گفت: مراحل نصب تلسکوپ پروژه سیستم اپتیکی زمین پایه رصد اجرام فضایی که در چهار کشور پرو، پاکستان، چین و ایران از سوی سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) به تصویب رسیده بود، در مرکز ماهدشت درحال اتمام است.

بهرامی تاکید کرد: در همین حال پروژه اشتراک‌گذاری داده‌های ماهواره‌ای کشورهای عضو اپسکو نیز تاکنون پیشرفت مناسبی داشته است و داده‌ها و دیتای بسیار غنی در مرکز فضایی ماهدشت موجود است که می‌تواند در سطح بین‌الملل مطرح باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: پروژه آرشیو تصاویر ماهواره‌ای، دیتا سنتر، سازمان فضایی ایران در دهه فجر افتتاح شود و پروژه اپسکو نیز این آمادگی را دارد که در هفته جهانی فضا، مهرماه، به بهره‌برداری برسد.

رییس سازمان فضایی ایران درباره نهایی شدن مذاکرات پرتاب ماهواره توضیح داد: امسال پرتاب ماهواره دوستی انجام خواهد شد و آمادگی پرتاب دوم را در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده خواهیم داشت. به نحوی که قرارداد ماهواره ظفر نیز در حال بازنگری است و تیم طراحی و ساخت ماهواره آت‌ست دانشگاه امیرکبیر نیز تلاش دارند این ماهواره را برای پرتاب دوم آماده کنند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.