بدترین و برترین های آیفون

اپل یکی از بزرگترین شرکت هایی است که در تولید محصولات الکترونیک و به ویژه کامپیوتر و تلفن همراه فعالیت دارد. از جمله پر طرفدارترین محصولات این شرکت گوشی های آیفون است. در این مطلب و مطلب بعدی قصد داریم تا در مورد لیسjی از بدترین و برترین گوشی های آیفون صحبت کنیم.

به گزارش کلیک، در هفته گذشته آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به بازار عرضه شد. این مدل ها ۱۴ اُمین و ۱۵ اُمین آیفون هایی هستند که از سال ۲۰۰۷ تا کنون به بازار عرضه شده است. اما آیفون ۷ که اخیرا به بازار عرضه شده است، سریع ترین مدل این محصولات بود. اپل هر سال برای ساخت جدیترین گوشی های خود بخش های سخت افزاری آن از قبیل چیپ ها، صفحات نمایش و سایر بخش ها را به روز رسانی میکند. به همین دلیل است که این شرکت هر سال ادعا میکندف آیفون محصول آن سال بهترین آیفونی است که تا آن زمان تولید شده است. اما به نظر برخی از کارشناسان بر خلاف نسل های قبلی آیفونف آیفون ۷ چه از نطر زیبایی شناسی و چه از نظر مطابقت با محیط زیستف برترین و بهترین آیفون تولید شده توسط شرکت اپل نیست.

این کارشناسان با توجه به برخی از اسناد، مدارک و همچنین سلایق کاربران لیستی از بدترین تا بهترین آیفون تولید شده توسط اپل را منتشر کرده اند که در زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت:

جایگاه بدترین آیفون در این لیست متعلق است به آیفون ۵C

iPhone 5C

در واقع بدترین آیفون تولید شده توسط اپل، از نظر کارشناسان آیفون ۵C است. با وجودیکه این مدل نسبت به سایر مدل های آیفون برای بازار کشورهایی مثل چین ارزانتر بود اما فروش خوبی نداشت. در واقع حرف C نشانی است از کلمه رنگ به انگلیسی اما خیلی از کاربران تصور می کردند که این حرف ابتدا کلمه چین است و حتی شایعاتی نیز در خصوص اشاره حرف C  به کلمه ارزان در انگلیسی دارد.

جایگاه دوم در لیست بدترین تا بهترین آیفون ها برای آیفون ۴S در نظر گرفته شده است.

iPhone 4S

اگرچه ایفون ۴ به عنوان نمادی از طراحی مدرن گوشی های تلفن همراه شناخته شد، اما آیفون ۴S چیز خاصی برای نمایش نداشت. در واقع این مدل اولین نمونه ای بود که در آن از اپلیکیشن Siri استفاده شده بود و همچنین اولین آیفونی بود که بعد از آغاز مدیریت تیم کوک برای شرکت اپل به بازار آمد.

آیفون ۳G در رده سوم بدترین آیفون ها قرار می گیرد

iPhone 3G

آیفون ۳G در واقع دومین گوشی آیفونی است که شرکت اپل تولید کرده است. از طراحی این کدل آیفون کمتر در طراحی سایر مدل های گوشی آیفون الهام گرفته شده است. پشت آیفون ۳G دارای انحنا از جنس پلاستیک بود که طراحی نسبتا ساده بسیار ابتدایی داشت.

جایگاه چهارم در لیست بدترین تا بهترین گوشی آیفون متعلق است به آیفون ۷

iPhone 7

این مدل آیفون که در واقع جدیدترین مدل عرضه شده به بازار نسبت به خواهر خود یعنی آیفون ۷ پلا، اندازه ای گوچکتر دارد. طراحی این خنواده شبیه به طراحی خانواده ایفون هایی که در سل ۲۰۱۴ میلادی به بازار عرضه شده است با این تفاوت که دوربین این مدل جدید بزرگتر است و ورودی هدفون نیز برای آن ها در نظر گرفته نشده است. به همین دلیل کاربران باید از هدفون های بی سیم مخصوص که برای این مدل طراحی شده است استفاده کنند. اما رنگ مشکی استفاده شده برای طراحی این آیفون ها نیز رنگی نسبتا جدید است که در سری های قبلی آیفون از آن استفاده نشده بود. به نظر می رسد اپل قصد دارد در طراحی نسل های بعدی آیفون نیز از این رنگ استفاده کند.

جایگاه پنجم در این لیست برای آیفون ۳GSدر نظر گرفته شده است.

iPhone 3GS

این مدل آیفون یعنی آیفون ۳GS اولین مدل آیفونی بوده است که دارای سری S بوده است. این گوشی محصول سال ۲۰۰۹ میلادی است و یکی از مدل گوشی هایی است که تقریبا بیشتر کاربران آنرا فراموش کرده اند. این گوشی دقیقا بعد از اینکه نتیجه فروش اولین گوشی آیفون مثبت بود به بازار عرضه شد. طراحی آیفون ۳GS نیز دقیقا شبیه به طراحی آیفون ۳G بوده است.

آیفون ۵S در رده بعدی در این لیست قرار می گیرد.

iPhone 5s

این مدل آیفون اولین مدلی بود که در کلید Home آن از حسگرهای اثر انگشت اسفاده شده است. در واقع این مدل در زمان ورود به بازار از جمله مدرن ترین و به روزترین گوشی هایی وبده است که در آن از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی های روز استفاده شده است. اما در گوشی های آیفون ۵ از حسگرهای اثر انگشت استفاده نشده است و این بزرگترین تفاوت میان گوشی های ۵S و ۵ است. اما چیزی که نتوانست سلیقه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند رنگ هایی بود که برای طراحی این مدل ها استفاده شده بود. بسیاری از کاربران گوشی های تلفن همراه هوشمند، دوست دارند گوشی هایی به رنگ تیره داشته باشند که متاسفانه این سری از آیفون فاقد چنین رنگی بود.

اما در میان ۱۵ آیفون تولید شده توسط اپل جایگاه هشتم برای بدترین آیفون می رسد به آیفون ۶ پلاس

iPhone 6 plus

وقتی که برای اولین بار آیفون ۶ پلاس به بازار وارد شد، تعدادی از کاربران نسبت به هنگ گردن این گوشی شکایت هایی داشتند. بسیاری از این کاربران عقیده داشتند که صفحه نمایش این مدل آیفون به خوبی کار نمیکند و گاهی اوقات به درستی عمل نمی کند. ام اپل این شکایت ها را غیر واقعی خواند. اما دو سال بعد از ورود این سری آیفون ها به بازار بسیاری از کاربران نیز ادعاهایی این چنین داشتند و به عقیده بسیاری از انها بروز مشکل در برد اصلی این گوشی ها باعث می شود که صفحه نمایش لمسی به درستی عمل نکند. و هنوز هم شکایتهایی در این خصوص از طرف کاربران گزارش می شود.

این مطلب ادامه دارد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *