ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قاچاق موبایل به اقتصاد ایران

|
۰ دیدگاه
ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قاچاق موبایل به اقتصاد ایران

قاچاق موبایل حدود هزار میلیارد تومان در سال به اقتصاد کشور خسارت می‌زند.

به گزارش کلیک، قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع ملی است و در این زمینه کاملاً جدی هستیم. باید سطح عرضه را کنترل کنیم. مسئولان کشور هم به این جمع بندی رسیدند که قاچاق کالا یکی از موانع جدی تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید به شکل اساسی رفع و حل شود.

خورشیدی افزود: بارها از طریق رسانه‌‌های جمعی و دیگر روش‌ها از اتاق اصناف و واحدهای صنفی خواهش کردیم که خودشان کالاهای قاچاق را جمع‌آوری کنند تا نیازی به ورود بازرسان و دستگاه‌های متولی نباشد.

وی توضیح داد: فروشندها و واحدهای صنفی که قبلاً کالاهای قاچاق را خریداری کرده‌اند، باید کالا را از هرکس که خریده‌اند به او بازگردانند. آن‌ها نباید کالای قاچاق را خریداری می‌کردند و نباید مسئولیت توزیع آن را بر عهده می‌گرفتند.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: قاچاق موبایل حدود هزار میلیارد تومان در سال به اقتصاد کشور خسارت می‌زند. ساماندهی واحدهای صنفی گوشی‌های تلفن همراه  از جمله ثبت و شناسه دار کردن آن‌ها را هم در دستور کار داریم.

خورشیدی اظهار داشت: با این کار زمینه برای استفاده از تلفن‌های قاچاق به حداقل و حتی به صفر خواهد رسید.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.