تحلیل شخصیت از روی راه رفتن افراد

هرکسی که تابه‌حال حرکت یک بوکسور داخل رینگ را دیده باشد، می‌داند که برای راه رفتن روش خاصی وجود دارد که القای خطر می ‌کند.

به گزارش کلیک، یک تحقیق کوچک و مهم نشان داد چگونه راه رفتن می ‌تواند انواع تیپ‌های شخصیتی را نشان دهد.

این تحقیقات توسط محققین در دانشگاه پورتسموث در انگلستان انجام‌ شده است. در یک مقاله با عنوان “شواهد پنج عاملی شخصیت و پرخاشگری در بیومکانیک راه رفتن” که در مجله رفتار غیرشفاهی منتشر شد، محققین به یک روش دست یافتند که خشونت را تنها بر اساس نحوه قدم برداشتن فرد پیش‌بینی می ‌کند.

نویسنده همکار، لیام ساچل، که دانشجوی دکتری روانشناسی قانونی است، می‌گوید “ما تصمیم گرفتیم کمبود دانش در این زمینه را با انجام یک تحلیل دقیق بیومکانیکی از نحوه راه رفتن افراد، جبران کنیم و به ریاضی حرکت و ارتباط آن را شخصیت افراد نگاهی بی اندازیم.”

برای این مطالعه ۲۹ فرد پیش از اینکه حرکت آن‌ها بر روی تردمیل با استفاده از فناوری ضبط حرکت ثبت شود، تست ۵ عاملی شخصیت ـ که روان ‌نژندی، برون ‌گرایی، انعطاف ‌پذیری، دلپذیر بودن، باوجدان بودن اندازه گیری می شود ـ را انجام دادند.

ساچل می گوید “ما از فناوری ضبط حرکت استفاده کردیم، سنسورهای ضبط را بر روی بدن شرکت کنندگان قرار دادیم و سپس با دوربین های فوق حساس مادون قرمز، حرکات را ثبت کردیم. کاری که باید انجام شود، تحلیل این حرکات با استفاده از یک کامپیوتر است. برای این مطالعه ما تصمیم گرفتیم بر روی حرکات تنه یا بالا تنه تمرکز کنیم.”

مشخص شد افرادی که سطح بالای خشونت را گزارش داده بودند، بخش بالای بدن خود را بیشتر تاب می دهند و لگن خاصره به نحو محسوسی بیشتر از سایر اعضا تکان می خورد، که نشان دهنده رابطه بین رفتار خشونت آمیز و نوع خاص راه رفتن است.

هرچند ۲۹ نفر داده های زیادی را ایجاد نمی کنند اما ساچل معتقد است این یافته ها قطعا تضمینی برای یک مطالعه عمیق تر است که می توان از آن برای تعیین میزان خشونت افراد با استفاده از الگوریتم های هوشمند با کمک تلویزیون های مدار بسته انجام داد.

وی افزود “یکی از مواردی که ما علاقه مندیم از تلویزیون مدار بسته استفاده کنیم این است که می توان با کمک آن بیومکانیک دوربین های امنیتی را استخراج کرد. در این صورت می توان ریسک را در میان جمعیت نیز شناسایی کرد.”بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *