رکورد سرعت اینترنت در ایران شکست

|
۳ دیدگاه
رکورد سرعت اینترنت در ایران شکست

همزمان با عید سعید غدیرخم، اپراتور دوم موبایل در راستای تلاش برای دستیابی به نسل پنجم اینترنت ۵G موفق شد به عنوان نخستین اپراتور در ایران و منطقه، نسل ۴.۵ اینترنت را با موفقیت آزمایش کند.

به گزارش کلیک، اپراتور دوم همزمان با عید سعید غدیرخم، با آزمایش اینترنت نسل ۴٫۵ توانست به سرعت دانلود ۱۲۰۰ مگابیت‌برثانیه با نرخ تاخیر (PING) یک میلی‌ثانیه دست یابد و با دانلود یک فایل ویدئویی دو گیگابایتی طی ۱۴ ثانیه با موفقیت انجام شد.

اپراتور دوم پیش از این، در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۵ در مراسم راه‌اندازی گسترده‌ترین شبکه اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) در ایران، موفق به آزمایش سرعت دانلود بالای ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه شده بود.

این اپراتور توانسته بود پیش از این نیز رکورد سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را به ثبت برساند.

از فناوری ۵G، به عنوان کلید «اینترنت اشیاء» یاد می‌کنند؛ با سرعتی بی نظیر، همه اشیا الکتریکی پیرامون ما می‌توانند به اینترنت متصل گشته و ارتباطی پایدار داشته باشند. روزی خواهد رسید که میلیاردها سنسور در لوازم برقی خانگی، سیستم‌های امنیتی، قفل‌های درب خانه‌ها، خودروها و پوشیدنی‌ها تعبیه شوند.

3 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۳ دیدگاه

توسط: ع محمودی

کدام رکورد ؟ بنده یک طرح ۶+۳ گیگ ایرانسل خریدم ۲۲۰۰۰ تومان اما دریک ساعت فقط ۳۰ مگابایت می شود دانلود کرد در واقع برای مصرف این ۹ گیگ ایرانسل شما باید مدت ۳۰۰ ساعت علاف باشید و چون این طرح یک ماهه است یعنی روزی ۱۰ ساعت ؟تازه اگر قطع نشود و …..

توسط: بسیجی ولایتمدار

قال عمو پنجعلی : الکی میگه

توسط: محسن

اینا که همش شرایط آزمایشگاهیه و با یک کاربر از کل پهنای باند تست می گیرن.وگرنه در شرایط واقعی که به کاربران نهایی می رسه نهایتا ۱۶ مگابیت می رسه (۲ مگ)

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.