چگونه فعالیت‌ های خود را در گوگل شخصی سازی کنیم؟

گوگل می تواند خدمات خاصی به افراد ارایه دهد. اگر کروم را بر روی هر دستگاهی باز کنید، می توانید تنظیمات خاص خود را داشته باشید و نتایج جستجوی شما با دیگر افراد متفاوت باشد.

کلیک- فعالیت های شما، شامل بوک مارک ها، تاریخچه جستجو، رمز عبور و دیگری تنظیماتی که به وسیله دستگاه‌های خود بر روی مرورگر کروم اعمال می کنید، در حساب کاربری جیمیل شما ثبت می شود. این ثبت اطلاعات باعث همگام سازی یا synchronize تنظیمات شما با حساب کاربری گوگل می‌شود. همچنین می‌ توانید خدمات گوگل را شخصی‌ سازی کنید، با استفاده از این روش، گوگل می‌ تواند جستجو ها، تبلیغات و سایر خدمات خود را براساس تاریخچه فعالیت‌ های شما، به صورت خاص شخصی‌ سازی کند.

نکته قابل توجه این است که با انجام این کار، از این به بعد گوگل می‌تواند شما را ردیابی کند.

شروع

۱- به تنظیمات کروم در سمت راست پنجره مرورگر کروم بروید.

در سمت راست، گوشه بالای صفحه کروم، بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید.

بر روی گزینه Setting کلیک کنید.

۱۰

۲- وارد سیستم شوید.

با استفاده از این گزینه می توانید یک حساب کاربری که از قبل در گوگل ساخته‌اید را به عنوان حساب کاربری مرورگر کروم قرار دهید تا پس از این هر نوع فعالیتی که در مرورگر کروم دارید در این حساب کاربری ذخیره شود.

برای شروع بر روی گزینه sign in to Chrome کلیک کنید. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌ کنید، در قسمت Enter your email، می توانید یک حساب کاربری که از قبل در گوگل ایجاد کرده‌ اید را وارد کنید.

ایجاد حساب کاربری در گوگل، به معنای ایجاد یک ایمیل در جیمیل است.

۱

 

۳- یافتن حساب کاربری گوگل

ممکن است حساب کاربری جیمیل خود را فراموش کرده باشید، یا به هر دلیل دیگری نیاز داشته باشید که نگاهی به حساب های کاربری خود بیندازید و یکی را برای ثبت در مرورگر انتخاب کنید. می‌توانید در همین پنجره پیش رو عبارت More option را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

۲

در این حالت، شما دو گزینه برای انتخاب دارید. عبارت Find my account به شما این امکان را می‌ دهد که از بین حساب‌ های کاربری گوگل که متعلق به شماست، یکی را انتخاب کنید. گزینه  Create new account با افراد اجازه ایجاد یک حساب کاربری جدید در گوگل را می‌ دهد.

اگر از قبل یک حساب کاربری در گوگل دارید، بر روی گزینه Find my account کلیک کنید. در پنجره بعدی که ظاهر می‌شود.

۳

به دلیل اینکه گوگل به صورت خودکار مکان شما را شناسایی می‌ کند، کلمه IR  را به عنوان مخفف کشور ایران ظاهر می‌ شود و کافی است روبروی آن در قسمت Phone number ، شماره تماس خود را وارد کنید. به خاطر داشته باشید که شماره تلفن همراه شما بدون رقم صفر صحیح است.

پس از وارد کردن شماره تلفن همراه، دکمه Next یا “بعدی” را فشار دهید.

۴

 

در این پنجره می‌ توانید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. نام و نام خانوادگی می‌تواند اطلاعات حقیقی شما نباشد. سپس دکمه بعدی را فشار دهید.

۴- تایید شماره تماس

پس از فشردن دکمه بعدی، پیغامی را مشاهده خواهید کرد که گوگل یک پیام برای تایید شماره تماس برای شما می‌ فرستد. در پایین این پیغام، دو گزینه Try another way to sign in و Verify وجود دارد.

۵

گزینه Verify یا “تایید” را کلیک کنید. پنجره زیر برای شما ظاهر می‌ شود و گوگل، یک پیام متنی برای شما ارسال می‌ کند. این پیام متنی حاوی یک کد است که باید روبروی عبارت G- آن را وارد کنید.

۶

۵- انتخاب حساب کاربری گوگل

پس از ثبت کد، دکمه بعدی را فشار دهید. در پنجره بعد، شما می‌ توانید همه حساب‌ های کاربری خود را که از قبل در جیمیل ایجاد کرده‌اید مشاهده کنید. یک حساب کاربری را انتخاب کنید و بر روی آن فشار دهید.

۶- وارد کردن رمز عبور

در پنجره بعد، در قسمت Password باید رمز عبور خود را وارد کنید.

۸

 

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌ اید، گزینه Forget password را انتخاب کنید. در غیر این صورت، با ورود رمز عبور خود و فشردن دکمه بعدی به پنجره بعد وارد می‌ شوید.

در این پنجره، گوگل یک پیام به شما نمایش می‌ دهد که ورود شما به مرورگر را تایید کرده است و کافی است که دکمه  OK,GOT IT  را فشار دهید.

اکنون در هر دستگاهی که حساب خود را در قسمت تنظیمات کروم وارد کنید به همه تنظیمات خاص خودتان، تاریخچه جستجو ها و غیره دسترسی دارید. همچنین، گوگل از این به بعد با توجه به تاریخچه جستجوی شما، به جستجوهایی که انجام می دهید پاسخ می دهد.

 

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *