کیا اپتیما ۲۰۱۶ بهتر است یا تویوتا کمری ۲۰۱۶؟

انتخاب بین کیا آپتیما ۲۰۱۶ و تویوتا کمری ۲۰۱۶ کمی سخت است. اما اگر بخواهیم یکی از آن ها را انتخاب کنیم پیشنهاد ما کیا آپتیما است. به دلیل قیمت مناسب تر، گارانتی بیشتر، ظاهر زیباتر و سواری بهتری که نسبت به کمری دارد.

 کلیک- در مطالب گذشته به مقایسه تویوتا کمری و سوناتا پرداختیم حال قصد داریم  تویوتا کمری ۲۰۱۶ و کیا اپتیما ۲۰۱۶ را بررسی کنیم.
اگر به دنبال سواری سایز متوسط جدید و رقابتی هستید پس احتمالا کیا آپتیما ۲۰۱۶ و تویوتا کمری ۲۰۱۶ را در لیست خریدتان دارید. اگر ندارید، پس باید به لیستتان اضافه کنید. چون هم کمری و هم آپتیما موتور های عالی، ویژگی های استاندارد و آپشن های فراوان، مصرف سوخت و راحتی عالی و کابین جادار دارند. اما الان این سوال پیش می آید که کدام یک بهتر است؟ و کدام را باید بخرید؟ برای اینکه جواب این سوال را پیدا کنید این مطلب را از دست ندهید. ما در این مطلب برای اینکه شما بتوانید راحتتر تصمیم بگیرید بین این دو مدل مقایسه ای دقیق راه انداختیم. در ابتدا ویژگی هایی که جدیدا به آپتیما و کمری های مدل ۲۰۱۶ اضافه شده اند را بررسی می کنیم.

کیا آپتیما ۲۰۱۶

آپتیما برای عرضه در سال ۲۰۱۶ به طور کامل طراحی دوباره شد. این مدل علاوه بر طراحی داخلی و بدنه جدید چند ویژگی تازه دیگر نیز پیدا کرده. مثل یک موتور توربوشارژ Eco، برای خریدارانی که نمی خواهند هزینه زیاد آپتیمای هیبریدی را پرداخت کنند.

کیا آپتیما 2016

۲۰۱۶_kia_optima

۲۰۱۶_kia_optima

تویوتا کمری ۲۰۱۶

تویوتا کمری بعد از تغییرات اساسی که در سال قبل داشت، برای سال ۲۰۱۶ تقریبا تغییری نکرده است.

تویوتا کمری 2016

تویوتا کمری 2016

تویوتا کمری 2016

قابلیت اطمینان

با توجه به رتبه های اطمینان از متخصصان صنعت در J.D.Power، کمری قابلیت اطمینان بالاتر از متوسط را ارائه می دهد اما رتبه اطمینان آپتیما پایین تر از متوسط است. آپتیمای سال گذشته نیز همین رتبه را در این زمینه داشت. با اینکه این دو مدل از نظر مکانیکی شبیه هم هستند اما آپتیما ۲۰۱۶ اصلا شباهتی به مدل سال گذشته خود ندارد و پیشرفت خوبی داشته است.

از نظر پوشش گارانتی، آپتیما از کمری خیلی جلوتر است. در حالی که کمری گارانتی بدنه ۳ ساله یا ۵۷۶۰۰ کیلومتری و گارانتی حفاظت از موتور ۵ ساله یا ۹۶۰۰۰ کیلومتری را ارائه می دهد، گارانتی های آپتیما شامل گارانتی بدنه ۵ ساله یا ۹۶۰۰۰ کیلومتری و گارانتی فوق العاده موتور ۱۰ ساله یا ۱۶۰۰۰۰ کیلومتری می شود.

در نتیجهدر این قسمت برنده نداریم. چون اگرچه کمری، آپتیما را در قابلیت اطمینان به راحتی شکست می دهد؛ اما نمی توانیم در مورد مدل های جدید هنوز اظهار نظر کنیم و از طرفی گارانتی کیا بهتر از تویوتا است.

مصرف

هر دو مدل های کمری و آپتیما چند حق انتخاب برای موتور به خریداران می دهند. مدل های ساده آپتیما از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری با ۱۸۵ اسب بخار نیرو استفاده می کنند که دارای مصرف سوخت ۹٫۸۵ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه است. در عین حال، مدل ساده کمری موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری با ۱۷۸ اسب بخار نیرو دارد که مصرف سوخت آن ۹٫۴۶ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه است.

اگر می خواهید کارایی خودرویتان را بهینه کنید، پس باید مدل هیبریدی را انتخاب کنید. مدل آپتیماهیبریدی ۲۰۱۶ هنوز عرضه نشده است، اما به زودی به بازار خواهد آمد و باید قاعدتا مصرف سوخت سال گذشته خود را که ۶٫۵۷ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۵٫۹۱ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه بود را بهبود بدهد. آخرین مدل کمری هیبریدی دارای مصرف سوخت ۵٫۵ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه است.

وقتی صحبت از مصرف سوخت می شود، آخرین مدل آپتیما یک برگ برنده دیگر نیز دارد. یک مدل اکوی با مصرف سوخت بهینه که برای خریدارانی که نمی خواهند هزینه اضافی برای یک آپتیمای هیبریدی پرداخت کنند طراحی شده است. اکو از یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۱٫۶ لیتری با ۱۷۸ ساب بخار نیرو استفاده می کند و دارای نرخ مصرف سوخت ۸٫۴۴ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۰۶ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه است. که از همه مدل های بنزینی دیگر آپتیما و کمری بهتر است.

بنابراین شما کدام را انتخاب می کنید؟ از نظر مصرف سوخت کلی، کمری هیبریدی انتخاب برتری است، اما اگر قصد دارید پول ذخیره کنید، آپتیما اکو می تواند جایگزینی عالی برای مدل گران قیمت هیبریدی باشد.

امنیت

اگر چه آپتیمای جدید هنوز تحت آزمایشات تصادف توسط مدیریت امنیت ترافیک بزرگراه های ملی دولت فدرال قرار نگرفته، اما آخرین مدل کمری نمره کامل ۵ ستاره را دریافت کرده است. مدل قبلی آپتیما نیز نمره ۵ ستاره را گرفته بود که پیش بینی می کنیم مدل جدید نیز همینطور باشد. در مورد آزمایشات تصادف مؤسسان بیمه غیر دولتی برای امنیت بزرگراه ها نیز همینطور است. آپتیمای جدید هنوز رتبه بندی نشده، اما کمری بالاترین رتبه امنیتی ممکن را دریافت کرده است.

از نظر امنیت، هر دو خودرو ها به صورت استاندارد هر چیزی را که انتظارش را داشته باشید به شما ارائه می کنند. از جمله کیسه های هوای کنار پنجره، ترمز های ضد قفل، کنترل مسیر و دوربین دید عقب…

 هر دو مدل هر گجت امنیتی مدرن مورد نظر را به عنوان آپشن دارند که شامل سیستم ترمز برای برخورد از جلو، سیستم کنترل نقاط کور، هشدار خروج از لاین و هشدار برخورد از عقب می شود. آپتیما همچنین یک دوربین پارکینگ با زاویه دید ۳۶۰ درجه دارد که برتری خوبی نسبت به کمری به آپتیما می دهد. به جز این، هر دو مدل دارای تجهیزات امنیتی مشابهی هستند.

تکنولوژی

از نظر تکنولوژی باید بگوییم که چون هر دو از مدل های جدید هستند، پیشرفته ترین تکنولوژی های سواری های سایز متوسط در بازار را دارند. این دو مدل لیست شگفت انگیزی از ویژگی های مدرن مثل کنترل سرعت هوشمند، نور افکن های قوی خودکار، سیستم صوتی سفارشی ۱۰ اسپیکره و ویژگی های امنیتی عالی را به نمایش می گذارند.

با این اوصاف، هر دو مدل چند مزیت نسبت به یکدیگر دارند. برای مثال، تنها کمری دارای شارژ بی سیم دستگاه ها است. در حالی که تنها آپتیما دوربین پارکینگ با زاویه دید ۳۶۰ درجه را ارائه می کند. فقط آپتیما دارای سقف آفتابگیر متحرک پیشرفته است، در حالی که فقط کمری سیستم باز کننده درب صندوق عقب بدون دخالت دست را ارائه می کند. اگر ویژگی خاصی می خواهید باید در لیست آپشن های آپتیما و کمری به دنبال آن باشید. به جز این موارد، هر دو خودرو در بخش تکنولوژی شانه به شانه هم حرکت می کنند.

وقتی صحبت از قیمت می شود، آپتیما نسبت به کمری برتری دارد. یک دلیل قیمت پایه (۲۲۸۰۰ دلار) این سواری سایز متوسط کیا است که بسیار کمتر از قیمت پایه حدود ۲۴۰۰۰ دلار با هزینه ارسال کمری است. این تفاوت قیمت در مدل های مختلف نیز حفظ می شود که در این بخش با توجه به این نکته که هر دو خودرو دارای تجهیزات برابر هستند، برتری می بخشد.

به نظر ما آپتیما اکوی جدید، سردمدار خودرو های بخش سواری سایز متوسط در قیمت است. هر چند مصرف سوخت مدل های هیبریدی را ارائه نمی کند، اما بسیار به آنها نزدیک است، در واقع مصرف سوخت ترکیبی آن ۷٫۳۹ لیتر در صد کیلومتر و مصرف سوخت متوسط مدل هیبرید ۵٫۷۷ لیتر در صد کیلومتر است. مهمتر اینکه، قیمت آن بسیار مقرون به صرفه تر است. یک آپتیما اکوی ساده قیمتی برابر با ۲۴۸۰۰ دلار به همراه هزینه های ارسال دارد که در مقایسه با قیمت مدل ساده هیبریدی کمری ۳۰۰۰ دلار کمتر است.

انتخاب بین کیا آپتیما و تویوتا کمری سخت است. چون هر دو مدل بسیار رقابتی هستند. اما در آخر باید یکی از آن ها را انتخاب کنیم و گزینه انتخابی ما آپتیما است. علاوه بر ارائه قیمت های مناسب تر و گارانتی بیشتر، ما همچنین از مدل اکو بسیار خوشمان آمد چیزی که خط تولید کمری از آن محروم است و اگر چه ما تغییرات اخیر انجام شده بر روی سواری کمری و ظاهر آن را تحسین می کنیم اما فکر می کنیم آپتیما تجربه سواری بهتر و ظاهر قشنگ تری دارد.۱۶ دیدگاه

مصطفی

تویوتا کاملا برتره هندلیگ کره ایی ها خیلی عقب از ژاپنی هاس

شهاب

مشخص نیست این مقاله را از کجا کپی برداری کرده اید ولی هرچی که هست معلومه نویسنده با سفارش شرکت کیا این مقاله را نوشته است اما من خودم ۸ سال کمری نسل قبل را داشتم و الان با وجودی که مرسدس بنز E کلاس دارم اما بدلیل اعتبار و دوام بسیار بالای تویوتا و تجربه خیلی خوبی که با کمری داشتم مجددا ۲ هفته قبل یک دستگاه کمری هیبرید ۲۰۱۶ هم خریداری کردم و خواستم بگویم چنین مقالات و اظهار نظرهایی چیزی از اعتبار محصولات درجه یک لکسوس و تویوتا کم نمیکند و بقول ما لیرانی ها مشک آنست که خود ببوید نه اینکه عطار بگوید عنوان مقاله اینطور بنظر میرسد که انگار بگویید مثلا مرسدس بنز بهتر است یا موتور گازی لذا لازم بود کمی به سوابق شرکت کیا و محصول اپتیما رجوع بفرمایید ببینید کیا از چه زمانی خودرو ساز شده

  محمدرضا مرتضایی

  دوست عزیز مقالات ترجمه هستن و نه نظر شخصی نویسنده

  ظریف

  دوست عزیز این مقاله بدون گرایش خاصیت ها را بیان کرده. حال شما به خاطر داشتن تویوتا کمری گرایش خود را نشان دادید. و دلیل اعتراضتان معلوم شد. تویوتا در طراحی اتومبیل هاش عقبه. خودرو ساز لکسوس هم تازه خودرو سازی میکنه دلیل بد بودن این اتومبیل نمیشه. قبول کنید اپتیما جذاب تره ولی خوب تویوتا رو با خیال راحت تری میخری. چون برند معروف تریه.

   رحمانی

   دوست عزیز، چرا تویوتا برند معروف تریه ؟ چون کیفیت و دوام و قیمت ارزان ( نسبت به رقبای اروپایی و آمریکایی ) را یکجا داره.

  احمد

  کاملا موافقم ایشان از همان ابتدا حرف خود را زده و داره برای اپتیما تبلیغ می کنه

اهورا

برادر شهاب..با سلام شما که الحمد الله توان خرید داریر یه اپتیما فول jf یا حتی ساده تر بخر بعد مقایسه کن اخوی…..قبل از خرید اپتیما بمن هم گفتن معتاد سواریش میشی که شدم…

مهران

حتی تویوتای دست دوم هم به مراتب سر تر از کیا است.
واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!
کیفیت بالای خودروهای ژاپنی حتی بازار خودروهای به مراتب سر تر از خودروهای کره ای را سرد می کند چه برسد به خودروهای نه چندان با کیفیت کره !!!!

مهران

واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!
کیفیت بالای خودروهای ژاپنی حتی بازار خودروهای به مراتب سر تر از خودروهای کره ای را سرد می کند چه برسد به خودروهای نه چندان با کیفیت کره !!!!

مهران

واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!

  محمدرضا مرتضایی

  دوست عزیز این مطلب ترجمه هست و نظر نویسنده یا کارشناسای سایت دخل و تصرفی در اون نداره

   حمیدعبدیزاده

   به هر حال اگر تویوتا از هر لحاظی هم سر تر باشه که نیست استقبال ایرانی ها از برندهای کره ای بیشتر بوده و این موضوع را به راحتی میتوان با یک نگاه آماری در خیابانها هم دید برای مثال مقایسه تعداد کرولاها حتی از تعداد الانتراها به تنهائی کمتر است و ووقتی که به الانتراها تعداد سراتوها را هم اضافه کنید که موضوع جالب تر هم میشود.
   عین همین مورد در مقایسه تعدادکمری ها با اپتیماها بدون در نظر گرفتن سوناتا کاملا مشهود است . پس بحث و جدل در باره برند دو کشور دیگر چه نفعی دارد.آنچه که تعیین کننده است نیاز بازار و سلیقه ها است.

علی

اگه تعداد زیاد ملاک خوب بودنه پراید از الانترا و سراتو خیلی بیشتره تازه اگه ۴۰۵ رو هم اضافه کنی که دیگه کره ای ها هیچ حرفی برا گفتن ندارن

  حمیدعبدیزاده

  علی آقا
  بهتر است به جای مغلطه به محور بحث توجه داشته و دیگران را گمراه نکنید.
  موضوع بحث مقایسه بین خودرو های دو برند خارجی و در یک رنج قیمت است . مثل مثایسه سراتو و الانترا با کرولا در رنج قیمتی حدود ۱۴۰ میلیون. حالا جایگاه پراید ۲۰ میلیونی و پِژو ۳۳ میلیونی در این مقایسه کجاست احتمالا فقط ذهن تحلیل گر شما پاسخش را میداند.
  اگر هم بخواهم مانند جنابعالی فکر کنم باید بگویم که در واقع خود شما با پاسختان هر چند که با هدف نقض نظر بنده بوده عملا صحت گفته های من را تائید کرده اید. چون همان پراید که نام بردید اتفاقا جزو محصولات کیاو کشور کره است که علیرغم اینکه در جریان مونتاژ داخل نیزکلی افت کیفیت داشته طبق گفته خودشماباز هم پر فروش ترین خودروی کشور است.

امیر

سلام.این مقاله به درستی دو خودروی هم قیمت را بررسی کرد.اپتیما از لحاظ اپشن فوق العاده از کمری جلو هست و کیفیت کره ای ها دست کمی از ژاپن نداره‌.من اپتیما ۲۰۱۶ فول دارم.کیفیت سواری بینهایت عالی است.تجربه رانندگی با کمری هم دارم.حس لوکس بودن اپتیما براحتی منتقل میشه

دیدگاه ها:

 1. مصطفی گفت:

  تویوتا کاملا برتره هندلیگ کره ایی ها خیلی عقب از ژاپنی هاس

 2. شهاب گفت:

  مشخص نیست این مقاله را از کجا کپی برداری کرده اید ولی هرچی که هست معلومه نویسنده با سفارش شرکت کیا این مقاله را نوشته است اما من خودم ۸ سال کمری نسل قبل را داشتم و الان با وجودی که مرسدس بنز E کلاس دارم اما بدلیل اعتبار و دوام بسیار بالای تویوتا و تجربه خیلی خوبی که با کمری داشتم مجددا ۲ هفته قبل یک دستگاه کمری هیبرید ۲۰۱۶ هم خریداری کردم و خواستم بگویم چنین مقالات و اظهار نظرهایی چیزی از اعتبار محصولات درجه یک لکسوس و تویوتا کم نمیکند و بقول ما لیرانی ها مشک آنست که خود ببوید نه اینکه عطار بگوید عنوان مقاله اینطور بنظر میرسد که انگار بگویید مثلا مرسدس بنز بهتر است یا موتور گازی لذا لازم بود کمی به سوابق شرکت کیا و محصول اپتیما رجوع بفرمایید ببینید کیا از چه زمانی خودرو ساز شده

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   دوست عزیز مقالات ترجمه هستن و نه نظر شخصی نویسنده

  2. ظریف گفت:

   دوست عزیز این مقاله بدون گرایش خاصیت ها را بیان کرده. حال شما به خاطر داشتن تویوتا کمری گرایش خود را نشان دادید. و دلیل اعتراضتان معلوم شد. تویوتا در طراحی اتومبیل هاش عقبه. خودرو ساز لکسوس هم تازه خودرو سازی میکنه دلیل بد بودن این اتومبیل نمیشه. قبول کنید اپتیما جذاب تره ولی خوب تویوتا رو با خیال راحت تری میخری. چون برند معروف تریه.

   1. رحمانی گفت:

    دوست عزیز، چرا تویوتا برند معروف تریه ؟ چون کیفیت و دوام و قیمت ارزان ( نسبت به رقبای اروپایی و آمریکایی ) را یکجا داره.

  3. احمد گفت:

   کاملا موافقم ایشان از همان ابتدا حرف خود را زده و داره برای اپتیما تبلیغ می کنه

 3. اهورا گفت:

  برادر شهاب..با سلام شما که الحمد الله توان خرید داریر یه اپتیما فول jf یا حتی ساده تر بخر بعد مقایسه کن اخوی…..قبل از خرید اپتیما بمن هم گفتن معتاد سواریش میشی که شدم…

 4. مهران گفت:

  حتی تویوتای دست دوم هم به مراتب سر تر از کیا است.
  واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!
  کیفیت بالای خودروهای ژاپنی حتی بازار خودروهای به مراتب سر تر از خودروهای کره ای را سرد می کند چه برسد به خودروهای نه چندان با کیفیت کره !!!!

  1. حمیدعبدیزاده گفت:

   ب

 5. مهران گفت:

  واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!
  کیفیت بالای خودروهای ژاپنی حتی بازار خودروهای به مراتب سر تر از خودروهای کره ای را سرد می کند چه برسد به خودروهای نه چندان با کیفیت کره !!!!

 6. مهران گفت:

  واقعا جای تاسف داره کارشناسان محترم سایت به جای اطلاع رسانی صحیح صرفا به مقایسه دفترچه ای اکتفا می کنند!!!

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   دوست عزیز این مطلب ترجمه هست و نظر نویسنده یا کارشناسای سایت دخل و تصرفی در اون نداره

   1. حمیدعبدیزاده گفت:

    به هر حال اگر تویوتا از هر لحاظی هم سر تر باشه که نیست استقبال ایرانی ها از برندهای کره ای بیشتر بوده و این موضوع را به راحتی میتوان با یک نگاه آماری در خیابانها هم دید برای مثال مقایسه تعداد کرولاها حتی از تعداد الانتراها به تنهائی کمتر است و ووقتی که به الانتراها تعداد سراتوها را هم اضافه کنید که موضوع جالب تر هم میشود.
    عین همین مورد در مقایسه تعدادکمری ها با اپتیماها بدون در نظر گرفتن سوناتا کاملا مشهود است . پس بحث و جدل در باره برند دو کشور دیگر چه نفعی دارد.آنچه که تعیین کننده است نیاز بازار و سلیقه ها است.

 7. علی گفت:

  اگه تعداد زیاد ملاک خوب بودنه پراید از الانترا و سراتو خیلی بیشتره تازه اگه ۴۰۵ رو هم اضافه کنی که دیگه کره ای ها هیچ حرفی برا گفتن ندارن

  1. حمیدعبدیزاده گفت:

   علی آقا
   بهتر است به جای مغلطه به محور بحث توجه داشته و دیگران را گمراه نکنید.
   موضوع بحث مقایسه بین خودرو های دو برند خارجی و در یک رنج قیمت است . مثل مثایسه سراتو و الانترا با کرولا در رنج قیمتی حدود ۱۴۰ میلیون. حالا جایگاه پراید ۲۰ میلیونی و پِژو ۳۳ میلیونی در این مقایسه کجاست احتمالا فقط ذهن تحلیل گر شما پاسخش را میداند.
   اگر هم بخواهم مانند جنابعالی فکر کنم باید بگویم که در واقع خود شما با پاسختان هر چند که با هدف نقض نظر بنده بوده عملا صحت گفته های من را تائید کرده اید. چون همان پراید که نام بردید اتفاقا جزو محصولات کیاو کشور کره است که علیرغم اینکه در جریان مونتاژ داخل نیزکلی افت کیفیت داشته طبق گفته خودشماباز هم پر فروش ترین خودروی کشور است.

 8. امیر گفت:

  سلام.این مقاله به درستی دو خودروی هم قیمت را بررسی کرد.اپتیما از لحاظ اپشن فوق العاده از کمری جلو هست و کیفیت کره ای ها دست کمی از ژاپن نداره‌.من اپتیما ۲۰۱۶ فول دارم.کیفیت سواری بینهایت عالی است.تجربه رانندگی با کمری هم دارم.حس لوکس بودن اپتیما براحتی منتقل میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *