ناسا ایستگاه فضایی را به حراج می گذارد

|
۰ دیدگاه

ناسا قصد دارد بخشی از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) که در مدار نزدیک به زمین است را به فروش برساند.

به گزارش کلیک، سازمان فضایی ناسا به دنبال شخصی است که بتواند طی دهه آینده ایستگاه فضایی بین المللی را خریداری کند. البته هنوز مشخص نیست که این ایستگاه با تجهیزات درونی آن به فروش می رسد یا خیر.

خبر این حراج احتمالی از فیلمی که ناسا در مورد بررسی پیشرفت این سازمان برای سفر به کره مریخ در شبکه های اجتماعی منتشر کرده، گرفته شده است. در این فیلم، بیل هیل، نایب رییس بخش توسعه سیستم های اکتشافی ناسا، از نقش ایستگاه فضایی در مورد ماموریت های فضایی آینده صحبت می کند.

او می گوید: در نهایت آرزوی ما این است که بتوانیم ایستگاه فضایی را به یک شرکت تجاری و یا فعالیت های تجاری دیگر واگذار کنیم تا تحقیقات در مدار نزدیک زمین ادامه داشته باشد. ما فکر می کنیم این اتفاق در اواسط دهه دوم قرن جاری میلادی اتفاق بیفتد.

در حال حاضر مشخص نیست صاحب بعدی ایستگاه فضایی چه فردی خواهد بود. ولی مسلما فردی مانند ریچارد برنسون که مالکیت شرکت Virgin Galactic را داراست به استفاده از این فرصت برای تبدیل ایستگاه فضایی به یک مکان گردشگری علاقه مند است. همچنین بعید نیست ایلان ماسک، صاحب شرکت SpaceX یا جف بزوس، صاحب شرکت Blue Origin برای تصاحب ایستگاه فضایی اقدام کنند. در واقع، در فیلم منتشر شده توسط ناسا، می توان علاقه این سازمان را به استفاده از موشک ها قابل استفاده مجدد SpaceX برای ماموریت مریخ مشاهده کرد.

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.