شارژ موبایل با آب نمک

|
۰ دیدگاه
لامپ های نمکی

با ابتکار جدیدی که توسط یک مهندس در جزایر فیلیپین ایجاد شده ممکن است در آینده شاهد شارژ گوشی های هوشمند با آب نمک باشیم.

کلیک- آیا می دانستید بیش از ۷۰۰۰ جزیره در فیلیپین به برق دسترسی ندارند؟ زمانی که خورشید در این جزایر غروب می‌ کند بومیان برای ایجاد روشنایی در لامپ‌ها از نفت سفید استفاده می کنند. شاید هزینه فراهم ساختن این سوخت زیاد نباشد اما استفاده از آن برای سلامت انسان و محیط‌ زیست بسیار خطرناک است. اخیرا راه‌ حل بهتری برای تأمین روشنایی این مناطق در نظر گرفته ‌شده. جایگزین شدن سوخت جدیدی که عوارض و مضرات نفت سفید را ندارد.

مهندسی از اعضای گروه صلح سبز که از نزدیک زمان زیادی را با این قبایل فیلیپینی زندگی کرده و از نحوه استفاده نفت سفید توسط آن‌ ها آگاهی داشت، موفق شد با تلاش زیاد یک سوخت جدید و در دسترس را جایگزین نفت سفید کند. این محقق توانست آب و نمک را که در اطراف همه این جزایر به فراوانی وجود داشت جایگزین نفت سفید کند.

بدین ترتیب لامپ‌ های جدیدی روی کار آمدند که لامپ نمکی نامیده می ‌شوند. این لامپ ها با یک لیوان آب و ۲ قاشق چای‌ خوری  نمک می ‌توانند روزانه ۸ ساعت و به مدت ۶ ماه انرژی تولید کنند و محیط اطراف خود را روشن کنند.

 این لامپ ال ایی دی نمکی بر اساس یک باتری سلول گالوانی کار می ‌کند که محلول الکترولیت آن را آب ‌شور تشکیل می ‌دهد. این لامپ شامل دو الکترود است که در این محلول به کار گرفته ‌شده ‌اند. با توجه به کاهش انواع سوخت‌ های نفت و گاز و میزان آلودگی ایجاد شده توسط آن‌ ها و نیز پر هزینه بودن دیگر سوخت‌ها، تلاش ‌های مستمری برای به ‌کارگیری این سوخت آغاز شده است.

این سوخت همه گیر شود روزی می رسد که محصول نهایی ازاین تلاش ها بتواند گوشی های هوشمند شما را با همین سوخت ارزان ‌قیمت به‌ وسیله یک پورت USB که در یک سوی دستگاه کار گذاشته می‌ شود شارژ کند.

2 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.