هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات ۶ و ۷ مهرماه برگزار می‌شود

مرکز تحقیقات مخابرات ایران، هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات را ۶ و ۷ مهرماه جاری با شرکت فعالان مخابراتی از ۱۰ کشور جهان، برگزار می‌کند.

به گزارش کلیک، محمود کمره ای، رئیس هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات در خصوص اهداف این سمپوزیوم توضیح داد:: سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2016) هر دو سال یکبار با هدف ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه مخابرات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود که بازوی اجرایی این برگزاری، مرکز تحقیقات مخابرات ایران است.

کمره ای عنولن کرد: بالغ بر ۴۱۰ مقاله از ۱۰ کشور از جمله امریکا، کانادا، ایتالیا، مالزی، قزاقزستان، سنگاپور، ایرلند، آلمان و ایران به این همایش ارسال شده است که از این تعداد، ۱۶۷ مقاله در ۶ نشست ارائه خواهد شد.

براساس گفته وی محورهای برگزاری این همایش شبکه‌های مخابراتی، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مخابراتی، مخابرات ماهواره‌ای، مخابرات باندپهن، مخابرات نوری، ایمنی مخابرات، بیگ دیتا، مخابرات سبز و سیستم‌های محاسبات سریع هستند.

رئیس سمپوزیوم بین المللی مخابرات گفت: ۸ سخنران کلیدی از کشورهای آلمان، انگلستان، نروژ، کانادا، هند و ایران در این همایش سخنرانی خواهند کرد و ۲۹ نشست در قالب این سمپوزیوم برگزار می‌شود.

کمره ای افزود: این سمپوزیوم روزهای ۶ و ۷ مهرماه جاری برگزار می‌شود و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم تحقیقات و فناوری و مدیران ارشد این دو وزارت‌خانه، سخنرانان افتتاحیه این سمپوزیوم دو روزه خواهند بود.

او به علاقه‌مندی دانشگاه‌ها به زمینه‌های مورد بحث در این سمپوزیوم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به دستاوردهای تحقیقاتی برخی مقالات ارائه شده به سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات، امید می‌رود همچون دوره‌های گذشته، درصدی از این دستاوردها به پژوهش‌های کاربردی منجر شود.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *