هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات ۶ و ۷ مهرماه برگزار می‌شود

|
۰ دیدگاه
هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات ۶ و ۷ مهرماه برگزار می‌شود

مرکز تحقیقات مخابرات ایران، هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات را ۶ و ۷ مهرماه جاری با شرکت فعالان مخابراتی از ۱۰ کشور جهان، برگزار می‌کند.

به گزارش کلیک، محمود کمره ای، رئیس هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات در خصوص اهداف این سمپوزیوم توضیح داد:: سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2016) هر دو سال یکبار با هدف ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه مخابرات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود که بازوی اجرایی این برگزاری، مرکز تحقیقات مخابرات ایران است.

کمره ای عنولن کرد: بالغ بر ۴۱۰ مقاله از ۱۰ کشور از جمله امریکا، کانادا، ایتالیا، مالزی، قزاقزستان، سنگاپور، ایرلند، آلمان و ایران به این همایش ارسال شده است که از این تعداد، ۱۶۷ مقاله در ۶ نشست ارائه خواهد شد.

براساس گفته وی محورهای برگزاری این همایش شبکه‌های مخابراتی، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مخابراتی، مخابرات ماهواره‌ای، مخابرات باندپهن، مخابرات نوری، ایمنی مخابرات، بیگ دیتا، مخابرات سبز و سیستم‌های محاسبات سریع هستند.

رئیس سمپوزیوم بین المللی مخابرات گفت: ۸ سخنران کلیدی از کشورهای آلمان، انگلستان، نروژ، کانادا، هند و ایران در این همایش سخنرانی خواهند کرد و ۲۹ نشست در قالب این سمپوزیوم برگزار می‌شود.

کمره ای افزود: این سمپوزیوم روزهای ۶ و ۷ مهرماه جاری برگزار می‌شود و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم تحقیقات و فناوری و مدیران ارشد این دو وزارت‌خانه، سخنرانان افتتاحیه این سمپوزیوم دو روزه خواهند بود.

او به علاقه‌مندی دانشگاه‌ها به زمینه‌های مورد بحث در این سمپوزیوم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به دستاوردهای تحقیقاتی برخی مقالات ارائه شده به سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات، امید می‌رود همچون دوره‌های گذشته، درصدی از این دستاوردها به پژوهش‌های کاربردی منجر شود.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.