آشپزخانه های ژاپنی مناسب برای فضای محدود

امروزه فضای داخلی آپارتمان های شهرهای بزرگ، در مقایسه با گذشته بسیار کوچک تر شده اند. طراحان داخلی با در نظر گرفتن محیط های محدود آپارتمانی مجبور به استفاده از اشیا کاربردی با جاگیری کمتر هستند. طراحان ژاپنی به کمک این طراحان آمده اند تا ایده های منحصر به فرد خود را در اختیارشان بگذارند.

 

به گزارش کلیک – با پیشرفت روند زندگی در شهرهای بزرگ، خانه های بزرگ به اصطلاح ویلایی جای خود را به آپارتمان های کوچک داده اند، که وسایل زندگی محدودتری را می طلبند.

تکنولوژی این روزها با طراحی لوازمی با حداکثر کارآیی و حجم کم به کمک طراحان و ساکنین این مکان های محدود آمده است. تا با کمترین حجم از جاگیری بیشترین نتیجه را در بر داشته باشد.

شرکت ژاپنی سانوا (Sanwa) با بررسی نیاز ساکنین آپارتمان های کوچک به این فکر افتاده اند تا تجهیزات آشپزخانه ای با توجه به فضا با کارایی بالاتر، انعطاف پذیری بالا، امنیت و شکیل تر از نمونه های مشابه طراحی کنند.

شرکت ژاپنی سانوا (Sanwa) طراح و تولید کننده انواع تجهیزات منزل، با طراحی ۴ نوع از آشپزخانه های کم جا به تنوع بخشیدن به فضای خانه های محدود کمک کرده است. یکی از مدل های پرطرفدار این شرکت ” Affilato ” نام دارد. این مدل با دربر داشتن سینک ظرفشویی و همچنین فضای مناسب برای آشپزی محبوب ترین طرح را در اختیار طرفداران قرار داده است.

در قسمت پشتی آشپزخانه مدل ” Affilato ” یک در تعبیه شده که در صورت عدم نیاز بسته شده و جمع می شود. در این صورت فضای کلی آشپزخانه از زاویه دید افراد پنهان می شود و در صورت نیاز مجدد قابلیت باز شدن را داراست.

طرح دوم این شرکت با نام ” Ceragino ” عرضه شده است. این مدل از آشپزخانه نسبت به طرح یاد شده قبلی مزیت هایی دارد. یکی از این مزایا قابلیت چند منظوره بودن فضاست. هم می تواند آشپزخانه ای کاربردی باشد و یا سطحی برای انجام امور دیگر.

به گفته سخنگو شرکت سانوا، طراحی های این شرکت غیرقابل مقایسه با طرح های موجود در بازار هستند. این طرح ها که گفته می شود کاراتر و کم حجم تر از محصولات دیگرند، با استقبال بی نظیری روبه رو شده اند.

سومین نوع از محصولات سانوا ” Kanade” نام دارد، که  در مقایسه با محصولات دیگر این برند از سایز بزرگتری برخوردار است اما به همان نسبت کارایی بیشتری نیز دارد.

سخنگوی این شرکت همچنین از آلیاژ مورد استفاده در طراحی این تجهیزات خبر داد و افزود: تمامی این محصولات از آلیاژ بسیار سبک تهیه شده اند که در مقایسه با محصولات مشابه از وزن و حجم کمتری برخوردارند.

پس از رونمایی شرکت سانوا از این محصولات، بسیاری از طراحان و ساکنین آپارتمان هایی با فضای محدود، جذب تکنولوژی به کار برده شده در این محصولات شده اند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *