این کامپیوتر با آب کار می کند

دانشمندان دانشگاه استنفورد کامپیوتری ساخته اند که با آب کار می کند.

به گزارش کلیک، این کامپیوتر جدید از قطرات آب به اندازه دانه خشخاش که دارای این نانوذرات مغناطیسی هستند، استفاده می‌کند. این کامپیوتر سیال‌گرا از میدان‌های الکترومغناطیسی برای پمپاژ دقیق این قطرات در مجموعه‌ای از گیت‌ها برای انجام عملیات منطقی استفاده می‌کند.

عملکرد این کامپیوتر بدین  صورت است که با استفاده از ذرات مغناطیسی‌شده‌ای کار می‌کند که در یک شبکه مینیاتوری متشکل از کانال‌هایی جریان دارند و گفته می‌شود این سیستم قادر به اجراکردن عملیات پیچیده منطقی است.کارکرد قطرات آب بدین صورت است که آنها در نفت معلق هستند و در مراحل بسیار ویژه حرکت می‌کنند ومی‌توانند برای انجام هر نوع پردازش در سرعت‌های پایین‌تر که رایانه الکترونیکی قادر به انجام آن است عمل کنند.

در طی جزئیاتی که از  این کامپیوتر در مجله Nature Physics ارائه شده است،سازندگان این کامپیوتر در دانشگاه استنفورد مدعی‌ شده اند که  این نوع کامپیوتر راه را برای تولید کامپیوترهای الکترونیکی پرسرعت و پیچیده باز می‌کند و پردازش منطقی را وارد دنیای واقعی خواهد کرد.کامپیوتر سیال‌گرای ابداعی دارای کاربردهایی در زیست‌شناسی، شیمی، علوم فیزیک و همچنین فناوری‌ خواهد بود.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *