این کامپیوتر با آب کار می کند

|
۰ دیدگاه
computer work wit water

دانشمندان دانشگاه استنفورد کامپیوتری ساخته اند که با آب کار می کند.

به گزارش کلیک، این کامپیوتر جدید از قطرات آب به اندازه دانه خشخاش که دارای این نانوذرات مغناطیسی هستند، استفاده می‌کند. این کامپیوتر سیال‌گرا از میدان‌های الکترومغناطیسی برای پمپاژ دقیق این قطرات در مجموعه‌ای از گیت‌ها برای انجام عملیات منطقی استفاده می‌کند.

عملکرد این کامپیوتر بدین  صورت است که با استفاده از ذرات مغناطیسی‌شده‌ای کار می‌کند که در یک شبکه مینیاتوری متشکل از کانال‌هایی جریان دارند و گفته می‌شود این سیستم قادر به اجراکردن عملیات پیچیده منطقی است.کارکرد قطرات آب بدین صورت است که آنها در نفت معلق هستند و در مراحل بسیار ویژه حرکت می‌کنند ومی‌توانند برای انجام هر نوع پردازش در سرعت‌های پایین‌تر که رایانه الکترونیکی قادر به انجام آن است عمل کنند.

در طی جزئیاتی که از  این کامپیوتر در مجله Nature Physics ارائه شده است،سازندگان این کامپیوتر در دانشگاه استنفورد مدعی‌ شده اند که  این نوع کامپیوتر راه را برای تولید کامپیوترهای الکترونیکی پرسرعت و پیچیده باز می‌کند و پردازش منطقی را وارد دنیای واقعی خواهد کرد.کامپیوتر سیال‌گرای ابداعی دارای کاربردهایی در زیست‌شناسی، شیمی، علوم فیزیک و همچنین فناوری‌ خواهد بود.

 

2 پسندیده شده
زینب یزدانبخش
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.