با آیفون خیس شده مان چه کار کنیم؟

اگر آیفون جدید شما به داخل آب افتاده است، نگران نباشید، چون شرکت اپل در چندین مرحله توضیح داده است که چطور آیفون خود را خشک کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

به گزارش کلیک، پس از اعلام این که گوشی های جدید آیفون ضد آب هستند، شاید شما هم وسوسه شده باشید که مقداری ماجراجویی کنید و این ویژگی ضد آب بودن را از نزدیک امتحان کنید و ببینید.

هر دو گوشی آیفون ۷ و آیفون هفت پلاس گواهی IP67 را دریافت کرده اند که به این مفهوم است که این گوشی ها در برابر آب مقاوم هستند و می توانند در عمق یک متری تا مدت زمان سی ثانیه دوام بیارند.

اما نکته جالبی که در ضمانت نامه این گوشی ها قید شده است این است که آسیب های وارد شده از طریق آب، جزء موارد ضمانتی نیست و شرکت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

اما باید چه کارهایی انجام ندهیم تا گوشی مان از طریق آب و مایعات آسیب نبیند؟

شرکت اپل توصیه کرده که با گوشی خود به استخر نروید و با آن شنا نکنید. همچنین برخی فعالیت های دیگر را هم ذکر کرده است که باعث آُسیب زدن به گوشی تان خواهد شد:

۱- حمام کردن

۲- اسکی روی آب

۳- موج سواری

۴- جت اسکی

کار های بالا باعث صدمه وارد شدن به گوشی تان می شود.

اپل ویژگی ضد آب بودن را برای این به گوشی های مدل جدیدش اضافه نکرده که شما با آن به زیر آب بروید و عکس و فیلم بگیرید، بلکه این ویژگی را اضافه کرده تا اگر گوشی تان به صورت ناگهانی از دست تان به داخل آب افتاد و یا مقداری آب بر روی آن ریخت، مشکلی برایش پیش نیاید.

چگونه آیفون خیس شده را خشک کنیم؟

مرحله اول: آیفون خود را از آب در بیاورید و تمام کابل ها را از آن بیرون بکشید و گوشی را با مقداری پارچه خشک کنید.

مرحله دوم: آب موجود در قسمت ورود شارژر و هدست را خشک کنید. برای این کار بهتر است محل شارژر را رو به پایین نگه دارید و به آرامی به گوشی خود ضربه بزنید.

مرحله سوم: اکنون گوشی خود را در فضای باز قرار دهید، مثلا می توانید آن را جلو پنجره بگذارید تا به آن هوا بخورد و زود تر خشک شود و یا می توانید از پنکه استفاده کنید که با باد خنک عمل خشک شدن را سرعت می بخشد. اما هیچگاه از منبع باد گرم استفاده نکنید. و همجنین هیچ نوع پارچه و وسیله ای را به داخل محل شارژر نبرید و بگذارید آرام آرام خشک شود.

مرحله چهارم: اپل پیشنهاد داده است که حداقل تا پنج ساعت گوشی خود را به شارژ نزنید و سیمکارت خود را وارد نکنید تا گوشی تان به طور کامل خشک شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *