آموزش افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰

با یک عملیات ساده می توانید سرعت سیستم خود را در هنگام بوت ویندوز ۱۰ بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بالا ببرید.

کلیک- با وجود اینکه مایکرو سافت تمام تلاش خود را در جهت بهینه کردن فضای تعاملی ویندوز ۱۰ دسکتاپی به کار گرفته اما با اعمال برخی ترفند ها کاربران می توانند سرعت سیستم‌ عامل دستگاه خود را به خصوص هنگام بوت شدن بالا ببرند. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید این کار را بکنید این مطلب را تا آخر بخوانید.

ویندوز ۱۰ برای اجرا به سخت ‌افزاری ساده ‌تر از نسخه‌ های قبلی این سیستم‌ عامل نیاز دارد، با این حال بعضی از دستگاه ‌های نسبتاً قدیمی هنگام بوت ویندوز ۱۰ به مشکلاتی برخورد می کنند که این عملیات را به تاخیر می اندازد.

بوت سریع یا همان Fast Startup قابلیتی است که سیستم ‌عامل پس از خاموش شدن یا راه اندازی دوباره در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بارگذاری می شود و در اختیار شما قرار گیرد. زمانی که شما سیستم را روشن می ‌کنید، ویندوز اطلاعاتی را که در فایل hiberfil.sys ذخیره کرده، به ‌جای راه اندازی مجدد تمامی درایور ها و سشن هسته به کار می‌ برد. استفاده از قابلیت Fast Startup به دلیل آزاد سازی لحظه ‌ای حافظه رم  باعث می شود که زمان بوت به اندازه قابل توجهی کاهش پیدا کند و سرعت اجرا شدن ویندوز بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

برای فعال کردن این قابلیت در صورتی که پیش فرض فعال نبود باید ابتدا:

  • Power options را در منوی جستجو تایپ کنید و به آن وارد شوید.
  • در این مرحله سر برگ Choose what the power buttons do را از منوی سمت چپ صفحه انتخاب کنید.
  • روی گزینه Change settings that are currently unavailable کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات مصرف انرژی دستگاه وارد شوید.
  • در پایین صفحه در قسمت Shutdown settings گزینه Turn on fast startup را فعال کنید.

چگونه سرعت اجرا شدن ویندوز را بالا ببریم؟

اگر سیستم عامل نصب شده ویرایش نشد این گزینه به صورت پیش فرض فعال است. با این وجود برای بررسی بهتر است از روش بالا استفاده کنید. لازم است بدانید اگر مادر برد سیستم شما از معماری UFEI پشتیبانی می‌ کند، راه اندازی سریع ویندوز، سریع‌ تر خواهد بود.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *