روش خاموش کردن حالت Doze در آندروید ۶ مارشاملو

حالت Doze از قابلیت های مهم  اندروید ۶۰ مارشاملو است که به تازگی به آن اضافه شده. این قابلیت در واقع نوعی حالت Standby  برای اپلیکیشن های در حال اجرا در پس زمینه است که میزان استفاده آن ها از باتری را کنترل می کند.

 کلیک- شاید شما هم دستگاه اندرویدی خود را در طول روز یا شب هنگام خواب به مدت طولانی کناری بگذارید و در این مدت از آن هیچ استفاده ای نداشته باشید، با این حال دستگاه، شارژ باتری را به مقدار قابل توجهی کم می کند. حالت Doze با تشخیص غیر فعال بودن اسمارت فون به مدت طولانی، فعالیت های پس زمینه را موقتا خاموش می کند و به این ترتیب باعث کاهش بار پردازشی و در نتیجه کاهش میزان مصرف باتری می شود. با استفاده از این قابلیت به عمر باتری گوشی یتان کمک می کنید.

با این حال درست است که این حالت بسیار مفید است ولی مقداری از پردازش و اتصالات شبکه را برای تعدادی از برنامه ها در پس زمینه غیر فعال می کند.

 شما مسلما نمی خواهید همیشه و در هر شرایطی برنامه هایتان از کار بیوفتد. بنابراین وقتی به حالت  Doze نیازی ندارید باید گوشی همراه را از این حالت خارج کنید. برای اینکه بتوانید قابلیت Doze را برای یکی یا تعداد بیشتری از برنامه هایتان غیر فعال کنید، عملیات زیر را انجام دهید:

  1. وارد قسمت تنظیمات Settings شوید.
  2. گزینهBattery  را انتخاب کنید و سپس Battery optimization را از بالا سمت راست صفحه نمایش لمس کنید.
  3. حالا All apps را از منوی کشویی یا drop-down وسط صفحه نمایش انتخاب کنید. حالا تمام برنامه هایی که Doze بر روی آنها اثر می گذارد را می بینید.
  1. در این مرحله شما می توانید هر برنامه ای را که می خواهید از حالت Doze بیرون بیاورید، را انتخاب کنید.
  1. و در آخر Don’t optimize را انتخاب و کلید Done را بزنید.

آموزش غیرفعال کردن حالت Doze

اکنون برنامه شما تحت تاثیر Doze نیست و می تواند در پس زمینه و در تمام مدت فعال باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *