چگونه از پرش اسکرول بار در مرورگر کروم جلوگیری کنیم؟

مرورگر کروم یکی از معروف ترین مرورگرهایی است که کاربران زیادی از آن برای جستجو در صفحات وب استفاده می کنند. اما یکی از مشکلاتی که کاربران با آن مواجه هستند، مشکل پرش اسکرول بار در این مرورگر پر طرفدار است. در این مطلب قصد داریم تا روش رهایی از این مشکل را با شما در میان بگذاریم.

کلیک- مشکل پرش اسکرول بار در مر.رگر کروم اکثر مواقع رخ می دهد. وقتی کاربر صفحه وبی را باز می کند و شروع به مشاهده و جستحو در یک صفحه وبی می کند که محتویات آن بیش از یک صفحه است، مجبور به بالا و پایین بردن لغزنده کنار صفحه وب و یا اسکرول کردن برای دیدن محتوای بیشتر است. معمولا کاربران همان لحظه ورود به صفحه وب برای اینکه نگاه اجمالی به محتویات صفحه وب داشته باشندف بلافاصله شروع به اسکرول کردن در طول صفحه وب می کنند. این در حالی است که کل محتویات صفحه هنوز به طور کامل بارگذاری نشده است. به محض اینکه کل محتویات صفحه وب بارگذاری شد و محتویاتی از قبیل تبلیغات و غیره به طور کامل در صفحه بار گذاری شد، بلافاصله کاربر به ابتدای صفحه برگردانده می شود و به اصطلاح حالت پرش اسکرول بار رخ می دهد. اگر چه بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که این کار طراحان صفحه وب است که هنگام طراحی صفحه وب برای این مشکل چاره ای بیندیشند اما برخی از ماربران راه حلی پیدا کرده اند که می توانند با استفاده از مشکل پرش اسکرول بار را بر طرف کنند. این راه حل برای مرورگر کروم کاربردی است.

در اداه روش حل این مشکل توضیح داده شده است.

قدم اول باز کردن مرورگر کروم است.

قدم دوم کپی کردن آدرس chrome://flags/#enable-scroll-anchoring را در نوار آدرس کروم و ورود به این صفحه وب است.

تصویر راهنما 1

قدم سوم جستجوی بخشی به نام Scroll Anchoring است. در زیر تصویر این بخش نمایش داده شده است.

تصویر راهنما

اما قدم چهارم فعال کردن و یا انتخاب گزینه Enable در بخش Scroll Anchoring است.

بعد از طی این مراحل گزینه Relaunch Now button  را انتخاب کرده تا مرورگر یک بار باز و بسته شود. باز و بسته کردن مرورگر می تواند به صورت دستی نیز انجام شود. البته قبل از باز و بسته کردن مرورگر تمام صفحات وبی که باز شده است و کاربر مشغول کار با آن ها بوده است باید ذخیره شود.

در صورتی که مراحل بالا به درستی انجام شده باشد، مشکل پرش اسکرول در مرورگر کروم رخ نخواهد داد حتی هنگامی که تبلیغات با حجم بالا روی صفحه وب بارگذازی شوند.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *