فروش ۲۰۰ میلیون از حساب های کاربری هک شده یاهو در وب تاریک

|
۰ دیدگاه

بازار تاریک وب معروف که در آن یک هکر در حال فروش ۲۰۰ میلیون حساب کاربری به سرقت رفته از یاهو است، تحت حمله سایبری قرار گرفته است.

به گزارش کلیک، سایتی به Real Deal، یکی از سایت های هدف و مرجع برای هکرهایی است که برای فروش پایگاه داده ها در ازای بیت کوین تلاش می کنند. در مورد گزارش هک حساب های کاربری یاهو، بیش از ۲۰۰ میلیون حساب کاربری برای فروش در این سایت در ازای ۳ بیت کوین یا تقریبا ۱۸۰۰ دلار در دسترس است!

بر اساس گزارشات به دست آمده، یاهو به زودی خبر مذکور را تایید خواهد کرد.

 گزارش در حالی منتشر شد که سایت میزبان پایگاه داده تحت حمله سایبری قرار گرفته و از دسترس کاربران خارج گردیده است. البته هنوز معلوم نیست که در پشت این حمله چه کسی قرار دارد؛ هنگامی که یک کاربر به صفحه Login در سایت وارد می شود، که  آن هم تنها از طریق مرورگر Tor امکان پذیر است، سایت Real Deal پیغام  “Market under DDoS” را نشان می دهد که به معنی اختلال در سیستم بازار است.

در واقع، سایت مذکور تحت حملات DDos یا Distributed Denial of Service قرار گرفته که بدان معناست که هکرها با فرستادن حجم بسیار زیادی ار ترافیک به سمت این سایت، سیستم آن را از پاسخ گویی ناتوان کرده اند و سیستم قادر به پاسخ گویی به درخواست اطلاعات از طرف کلاینت ها نیست.

در زیر، صفحه نمایش داده شده توسط سایت را می بینید:

screen-shot-2016-09-22-at-10-43-59-am

محمدرضا رشیدی
محمدرضا رشیدی هستم. دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد نجف آباد و مدرس زبان در موسسه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان .حدود 5 سالی هست که در زمینه ترجمه و ویرایش مقالات مجلات اینترنتی فعالیت می کنم و کتاب هایی رو هم ترجمه کردم که به صورت اینترنتی منتشر شدند که بارز ترینشون کتاب امنیت گوگل بود. حالا هم این افتخارو دارم که در خدمت شما عزیزان خوانندگان مجله اینترنتی کلیک باشم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.