سواستفاده مجازی توسط فروشگاه‌های اینترنتی غیرمجاز

|
۰ دیدگاه
سواستفاده مجازی توسط فروشگاه‌های اینترنتی غیرمجاز

شهروندان قبل از خرید از سایت‌های اینترنتی ابتدا می‌بایست از معتبر بودن فروشگاه اطمینان پیدا کنند.

به گزارش کلیک، سرهنگ حسینی، رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: کارشناسان پلیس فتا استان فارس در رصد و گشت‌زنی‌های خود در فضای مجازی به یک فرشگاه مجازی مشکوک می‌شوند که با بررسی‌های تکمیلی مشخص می‌شود این فروشگاه مجازی در گوشه‌ای از سایت خود اقدام به تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه به صورت نامحسوس و نیمه پنهان می‌کند.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: با قرار گرفتن پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا، کارشناسان اقدامات خود را جهت شناسایی مدیر فروشگاه آغاز کردند که در ادامه موفق به شناسایی متهم شدند.

وی تاکید کرد: شهروندان قبل از خرید از سایت‌های اینترنتی ابتدا می‌بایست از معتبر بودن فروشگاه اطمینان پیدا کنند.

او اظهار داشت: تمامی فروشگاه‌های اینترنتی که قصد فعالیت اقتصادی در این حوزه را دارند می‌بایست از نماد اعتماد الکترونیک یا همان اینماد برخوردار باشند.

سرهنگ حسینی بیان کرد: کاربران با کلیک کردن بر روی این نماد که گوشه‌ای از فروشگاه اینترنتی مجاز و معتبر ممهور شده است می‌توانند به اطلاعاتی از قبیل مشخصات مدیر سایت، آدرس، ایمیل، تلفن، فکس، تاریخ و مهلت اعتبار فروشگاه و غیره دسترسی پیدا کنند.

وی با اشاره به این که فروشگاه‌هایی که اقدام به ارائه اجناس ممنوعه می‌نمایند امکان کلاهبرداری به مراتب بیشتر است، به شهروندان هشدار داد: از این مراکز خرید اینترنتی خرید نکرده و در صورت مواجه شدن با این فروشگاه‌ها می‌توانند گزارشات خود را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir ارسال کنند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.