سواستفاده مجازی توسط فروشگاه‌های اینترنتی غیرمجاز

شهروندان قبل از خرید از سایت‌های اینترنتی ابتدا می‌بایست از معتبر بودن فروشگاه اطمینان پیدا کنند.

به گزارش کلیک، سرهنگ حسینی، رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: کارشناسان پلیس فتا استان فارس در رصد و گشت‌زنی‌های خود در فضای مجازی به یک فرشگاه مجازی مشکوک می‌شوند که با بررسی‌های تکمیلی مشخص می‌شود این فروشگاه مجازی در گوشه‌ای از سایت خود اقدام به تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه به صورت نامحسوس و نیمه پنهان می‌کند.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: با قرار گرفتن پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا، کارشناسان اقدامات خود را جهت شناسایی مدیر فروشگاه آغاز کردند که در ادامه موفق به شناسایی متهم شدند.

وی تاکید کرد: شهروندان قبل از خرید از سایت‌های اینترنتی ابتدا می‌بایست از معتبر بودن فروشگاه اطمینان پیدا کنند.

او اظهار داشت: تمامی فروشگاه‌های اینترنتی که قصد فعالیت اقتصادی در این حوزه را دارند می‌بایست از نماد اعتماد الکترونیک یا همان اینماد برخوردار باشند.

سرهنگ حسینی بیان کرد: کاربران با کلیک کردن بر روی این نماد که گوشه‌ای از فروشگاه اینترنتی مجاز و معتبر ممهور شده است می‌توانند به اطلاعاتی از قبیل مشخصات مدیر سایت، آدرس، ایمیل، تلفن، فکس، تاریخ و مهلت اعتبار فروشگاه و غیره دسترسی پیدا کنند.

وی با اشاره به این که فروشگاه‌هایی که اقدام به ارائه اجناس ممنوعه می‌نمایند امکان کلاهبرداری به مراتب بیشتر است، به شهروندان هشدار داد: از این مراکز خرید اینترنتی خرید نکرده و در صورت مواجه شدن با این فروشگاه‌ها می‌توانند گزارشات خود را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir ارسال کنند.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *