دلیل کند کار کردن کامپیوتر و راه حل آن

 آیا کامپیوتر شما هم هنگ کار می کند؟ آیا زمان زیادی طول می کشد تا ویندوزتان بالا بیاید؟ اگر اینطور است پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را بخوانید.

کلیک- از مشکلاتی که تقریبا حداقل یکبار برای اکثر کاربران پیش آمده کند شدن پردازش های کامپیوتر، به ویژه در زمان بالا آمدن Windows است.

معمولا این مساله بعد از استفاده طولانی مدت از سیستم عاملتان و Install و Uninstall کردن برنامه های کاربردی متنوع بروز پیدا می ‌کند.

نرم افزارهای کاربردی موقع نصب در قسمت های مختلفی از کامپیوترتان ذخیره می ‌شوند و اغلب حتی بعد از اینکه آن برنامه را Uninstall می کنید هنوز در جایی در کامپیوتر و محل خاصی از حافظه اصلی باقی می ‌مانند.

با هر بار نصب برنامه کاربردی جدید در کامپیوتر سیلی از این فایل های نرم افزاری شامل Dll ها Exe ها و … در کامپیوترتان جاسازی می شود.

تعدادی از این نرم افزارها با Load شدن ویندوزتان، بدون اینکه شما متوجه شوید به صورت Automatic اجرا می ‌شوند. برای مشاهده نمونه ای از این نرم افزار ها به Tray ویندوزتان که در انتهای راست صفحه نمایش است نگاهی بیندازید. در این قسمت لیستی از آیکون های فعال را می بینید که هر کدام نشان دهنده برنامه خاصی هستند.

بنابراین با هر بار نصب برنامه کاربردی، فایل هایی در حافظه سیستم تان تعبیه می‌ شود که بعضی از آنها با وجود Uninstall شدن برنامه مورد نظر همچنان مهمان کامپیوتر شما هستند.

 راهکارهایی که در این مواقع پیشنهاد می شود به صورت زیر است:

 برنامه های کاربردی را که همیشه و در هر بار بالا آمدن ویندوزتان از آنها استفاده نمی ‌کنید، از قسمت Autoloader خارج کنید. برای مشاهده برنامه های موجود در این قسمت مراحل زیر را بروید:

– در Start->Run->msconfig تایپ کنید.

– لیست برنامه های موجود در قسمت Autoloader را می ‌توانید در تب Startup ببینید و با Uncheck کردن موارد غیر ضروری، از بالا آمدن سریع ویندوزتان لذت ببرید. البته برنامه هایی مانند آنتی ویروس از جمله برنامه هایی هستند که به طور مکرر و با هر بار بالا آمدن سیستم تان به آن نیاز دارید پس آن را Uncheck نکنید.

 اگر می‌ خواهید برنامه کاربردی را به صورت آزمایشی نصب کنید بهتر است قبل از انجام این کار یک Restore point بسازید و پس از نصب و Uninstall کردن برنامه آزمایشی، Restore point ساخته شده را بازیابی کرده و به این ترتیب تنظیمات کامپیوترتان را به حالت قبل از نصب برگردانید.

به یاد داشته باشید که Restore point همه ‌تنظیمات و اطلاعات مربوط به سیستم تان را به حالت قبل از نصب بر می ‌گرداند پس مراقب باشید اطلاعات خود را از دست ندهید.  Restore point را در Windows XPبه این صورت بسازید:

Start->All Programs->Accessories->System Tools->System Restore

 در این مرحله به سادگی و با طی مراحل مشخص Restore point خود را بسازید.

– تنظیم Registry به طور مداوم و حذف لیست فایل های اضافی. البته چون این مورد نیاز به تخصص دارد شما را به انجامش توصیه نمی کنیم.یک دیدگاه

mta

گنو/لینوکس نصب کنید راحت میشید…

دیدگاه ها:

  1. mta گفت:

    گنو/لینوکس نصب کنید راحت میشید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *