حقایق شگفت انگیز در مورد چشم انسان

چشم، آشکارترین چیز در هر فرد است. پژوهش ها نشان داده اند که بسیاری از ویژگی های روانی ما با چشم هایمان ارتباط دارند.

به گزارش کلیک، زنانی که چشمانی با رنگ های روشن تر دارند، در هنگام زایمان درد کمتری را در مقایسه با دیگر زنان تجربه خواهند کرد.

افرادی که حفره های پر شده در چشم هایشان دیده می شود، قلب مهربانی دارند، حساس و قابل اعتماد هستند و با دیگران همدردی می کنند.

کسانی که شیارهایی در چشمانشان دیده می شود، زود رنج هستند، بدون دور اندیشی اقدام به عمل می کنند و احتمالا بهتر از دیگران می توانند برای مسایل راه حلی پیدا کنند.

دانشمندان دانشگاه اوربرو در سوئد، بیش از ۴۰۰ نفر را مورد مطالعه قرار دادند. در این مطالعه که برای بررسی شخصیت افراد از روی عنبیه آن ها بود به نتایج جالبی در این باره دست یافتند.  در این مطالعه توانستند ارتباط چشم با رفتارهای فرد را کشف کنند. پژوهشگران در این مطالعه دریافتند که همان ژنی که لوب پیشانی ما را شکل می دهد و رفتار ما را تحت تاثیر قرار می دهد، بر روی رنگ چشم نیز تاثیرگذار هستند. در نتیجه افرادی که ویژگی های عنبیه مشترکی دارند، ویژگی های رفتاری مشترکی نیز با یکدیگر دارند.

eyes

چشم ها از نظر عصب شناسی به مغز خیلی نزدیک هستند و تنها بخشی از مغز هستند که شما می توانید آن را از بیرون مشاهده کنید. به نظر می رسد که همین بخش مغز، سرنخی برای عملکرد مغز به پژوهشگران می دهد.

یک ژن که PAX6 نام دارد، شکل گیری چشم را در مراحل اولیه رشد و نمو جنین کنترل می کند. نتایج پژوهش هایی که جهش در این ژن را مورد بررسی قرار داده اند، نشان دادند که این جهش باعث ضعیف شدن مهارت های اجتماعی و ارتباطی خواهد شد.

افرادی که رنگ چشم روشن تری دارند، الکل بیشتری مصرف می کنند و افراد با رنگ چشم تیره تر به الکل کمتری نیاز دارند.

بنابراین می توان گفت که یک رابطه قوی بین عنبیه و ویژگی های شخصیتی فرد وجود دارد.

تماس های متقابل چشم ها بین دوستان خیلی بیشتر از تماس بین دو چشم بین دو فرد غریبه است. افراد عاشق نیز نگاهی عمیق تر به یکدیگر دارند. نگاه های رک و بی پرده نیز مثبت تلقی می شود.

افرادی که هنگام صحبت کردن تماس چشم ها را دنبال می کنند، نه تنها به موضوع مورد بحث فوق العاده تمایل دارند، بلکه شنونده خوبی هستند و می توان آن ها را باور کرد.

شاید متوجه شده باشید که سیاستمداران، اتاق و افراد درون آن را غرق در نگاه می کنند. به همه افراد و چشمهایشان خیره می شوند، به عمق نگاهشان چشم می دوزند و صحبت می کنند. همچنین فروشندگان نیز به هر یک از مخاطبان خود نگاه می کنند.

اگر نگاه های کوتاه، معمول و متناوب جای نگاه های طولانی را بگیرد، گروه هدف برداشت می کند که ارتباط اهمیت کمتری از رابطه شخصی بین افراد دارد.

تا اینجا متوجه شدیم که نگاه چشم می تواند با ویژگی های فرد ارتباط داشته باشد. امروزه از نگاه چشم برای کاربردهای زیادی استفاده می شود. برای مطالعه در این مورد، اینجا را کلیک کنید.

اتساع مردمک، نرخ چشمک و نگاه مختصر، گسترده چشم ها، همه و همه پیام های بسیار روشنی به همراه دارند.

بسیاری از آسیب شناسی های روانی، با کاهش و یا الگوهای نگاه های عجسیب و غریب، مخصوصا اوتیسم و پارانویا ارتباط دارند. همچنین افراد مبتلا به اسکیزوفرنی و افراد افسرده نیز تماس به جلوگیری از نگاه چشم ها دارند.

واکنش پرواز یا مبارزه انشان چیزی است که افراد کمی می توانند آن را کنترل کنند. سیگنال های مغز برای تخلیه آدرنالین به گردش خون، ضربان قلب را افزایش می دهند و همچنین باعث گشاد شدن مردمک چشم می شوند.

با گشاد شدن مردمک چشم، چشم انداز محیطی باریک تر می شود،  این ساز و کاری است که برای مواجهه با تهدیدات مشتقیم طراحی شده است. کسانی که در حال اقدام به یک عمل فعالانه و یا خشونت آمیز هستند، معمولا مردمک چشمان آن ها از حالت معمول گشاد تر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به اینجا مراجعه کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *