چگونه اپلیکیشن های پیش فرض را در اندروید ۷ تغییر دهیم؟

|
۰ دیدگاه

قابلیت تغییر اپلیکیشن های پیش فرض، از جمله اپلیکیشن مرورگر، اپلیکیشن پیامک و… در جدید ترین نسخه اندروید بسیار آسان تر شده است.

کلیک – یکی از قابلیت های اندروید، امکان تعیین اپلیکیشن پیش فرض برای یک عمل خاص است. شما می توانید هر مرورگر جانبی، اپلیکیشن پیامک، تلفن یا لانچری را به عنوان اپلیکیشن پیش فرض بر گزینید تا همیشه آن اپلیکیشن برای عمل مورد نظر شما اجرا شود.

این قابلیت در اندروید ناگت (۷٫۰) به خوبی تغییر یافته است. برای دسترسی به این قابلیت از بخش تنظیمات (Settings) به Apps بروید.

all-apps-100685363-medium

اکنون در صفحه جدید روی آیکون چرخ دنده مانند در بالای صفحه کلیک کنید. با انجام این کار صفحه جدیدی با عنوان Configure apps باز می شود که گزینه Default در زیر آن قابل مشاهده است.

configure-apps-100685364-medium

به طور کلی چهار دسته برنامه برای تعیین به عنوان اپلیکیشن پیش فرض وجود دارد: صفحه اصلی یا خانه (home)، مرورگر ها (browser)، تلفن (phone) و پیامک (SMS). برای مثال برای تغییر اپلیکیشن پیش فرض پیامک، گزینه SMS را لمس کنید تا به گزینه های مختلف دسترسی پیدا نمایید. برای تغییر یکی از آن ها کافیست فقط روی آن کلیک کنید.

sms-app-100685365-medium

شما می توانید این عمل را برای اپلیکیشن تلفن، مرورگر یا صفحه اصلی (یا همان لانچر) نیز انجام دهید. معمولا وقتی برای اولین بار شما اقدام به تعیین یک اپلیکیشن به عنوان برنامه کاربردی پیش فرض می کنید، سیستم از شما سوال می کنید که آیا واقعا می خواهید این کار را انجام دهید یا خیر. بنابر این اگر نظرتان عوض شد می توانید در این قسمت نظر خود را تغییر دهید.

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.