آیا رفع فیلتر توییتر صحت دارد؟

|
۰ دیدگاه
رفع فیلتر توییتر، هرگز

چندساعتی در فضای مجازی اخباری منتشر شد مبنی بر رفع فیلتر شبکه توییتر، انتشار این خبر با واکنش صریح و سریع معاون قضایی دادستان کل کشور رو به رو شد.

به گزارش کلیک، عبد‌الصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: توییتر به هیچ‌وجه رفع فیلتر نمی‌شود.

وی در پاسخ به این موضوع که یک مقام برجسته در امور فضای مجازی گفته جایگزینی تلگرام با توییتر در حال بررسی است و بر اساس آن، پیام‌رسان تلگرام مسدود شده و شبکۀ اجتماعی توییتر رفع فیلتر می‌شود، تصریح کرد: با توجه به نقشی که شبکه اجتماعی توئیتر در فتنۀ سال ۸۸ داشته، این شبکه به هیچ‌وجه رفع فیلتر نمی‌شود.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: حتی اگر اعضای کارگروه هم به لحاظ اکثریتی که دولت در این کارگروه دارد، به رفع فیلتر شبکۀ اجتماعی توییتر رای بدهند، این شبکه علاوه بر دستور کارگروه با دستور مقام قضایی هم فیلتر شده و به همین خاطر تصمیم کارگروه منجر به رفع فیلتر توییتر نخواهد شد.

خرم‌آبادی تاکید کرد: مسئولان باید به دنبال جایگزینی شبکه‌های داخلی به جای شبکه‌های خارجی و تقویت شبکه‌های داخلی باشند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.