سنگ فرش های خورشیدی به خیابان می آیند

|
۰ دیدگاه
bbwv7ue-img

یک شرکت اروپایی پنل های خورشیدی ویژه ای طراحی کرده است که می توان با قرار دادن آن ها در کف زمین، علاوه بر زیباسازی شهر، مقدار قابل توجهی انرژی تولید کرد.

به گزارش کلیک، سرانجام پس از سال ها تلاش و چندین بار تاخیر های لحظه آخری، شرکت Solar Roadways (به معنی جاده های خورشیدی) اولین کاشی های انرژی ساز عمومی خود را در سندپوینت شهر آیداهو به مرحله آزمایش گذاشت. این پنل ها علاوه بر تولید نور و اجرای نمایش های مبتنی بر نور، قادرند تا انرژی لازم برای آبنما ها و دستشویی های موجود در میادین را تامین کنند. همچنین با توجه به مجهز بودن این پنل ها به المنت های گرمایی، آن ها قادرند حتی در قلب زمستان نیز به کار خود ادامه دهند. اگر شما کنجکاو بدانید که این کاشی های جالب چگونه کار می کنند، می توانید تصاویر زنده ای که از طریق وب کم نصب شده در سندپویت ارسال می شوند را مشاهده کنید.

این آزمایش در ابعاد کوچک و تنها با به کارگیری ۳۰ پنل انجام شده است و تا زمانی که بتوان آن ها را در خیابان ها دید، مدت زیادی طول می کشد. با این حال، این آزمایش نشان می دهد که امکان پیاده سازی چنین ایده ای در عمل وجود دارد. اگر تعداد اندکی از این کاشی های خورشیدی می توانند انرژی لازم برای یک میدان شهر را تولید کنند، پس می توان خیابان های خورشیدی را در آینده تصور کرد که قادرند میزان قابل توجهی انرژی تولید کرده و به نیاز کل شهر پاسخ دهند.

برای مشاهده تصاویر زنده اینجا را کلیک کنید.

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی هستم دانشجوی رشته زبان انگلیسی چند سالی هست که در زمینه مهارت های مختلف رایانه ای فعالیت دارم، از طراحی و مدیریت سایت گرفته تا طراحی گرافیکی.طراحی کامپیوتری جزو علایقم هست و با نرم افزار های مختلف در این زمینه کار می کنم. فعلا هم مقالات و مطالب انگلیسی رو ترجمه می کنم. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.