سونی به فناوری رشد سریع چمن با نور LED دست یافت

سونی توانسته به فناوری رشد سریع چمن با نوری LED دست پیدا کند.این فناوری دستاورد بزرگی در این حوزه محسوب می شود و به کمک بسیاری از صنایع دوستدار محیط زیست خواهد آمد.

به گزارش کلیک، نورهای مصنوعی وجود دارد که رشد چمن را سریع‌تر می کند اما این ابداع شرکت سونی توانسته سرعتی ۶ برابر بیشتر از نمونه های مشابه برای رشد سریع چمن ایجاد کند. سیستم نور LED سونی با هدف رشد سریع چمن که Brighturf نام دارد می تواند برای مقاصد تجاری نظیر زمین های چمن فوتبال، بیس‌بال، کریکت، راگبی و بسیاری از مقاصد دیگر استفاده شود. سیستم نور LED باقابلیت رشد سریع چمن ها می تواند نتیجه بسیار مؤثری در صنعت ورزش داشته باشد.

سیستم نور LED سونی با نام Brighturf بر اساس ساختار لامپ های LED کار می‌کند و از فاصله ۱٫۵ متری از سطح چمن قرار می گیرد و قابلیت پوشش ۹۰ مترمربع را دارد. نورهای LED در رنگ های قرمز و آبی با طول موج های ۶۶۰M و ۴۵۰M استفاده می شوند.

رشد سریع چمن با نور LED

این سیستم اولین سیستم رشد گیاهان توسط نورهای مصنوعی نیست ولی اولین سیستم نور LED است که رشد چمن را از نور معمولی نیز سریع تر می کند. این سیستم حتی در زمستان برای مقاصدی به جز صنعت ورزش نیز قابل استفاده است.

سرمایه گذاران در زمینه ورزشی می توانند از این ایده استفاده بهینه بکنند و این ایده در سطح عملی و بزرگ می تواند یک انقلاب در این زمینه باشد.

سونی سیستم Brighturf در هفته پیش در استادیوم Arena،Asia Pacific 2016 در کشور ژاپن اجرا کرد. این سیستم هم چنین در کلوپ فوتبال Kashima Antlers در دانشگاه Shinshu نیز پیاده شده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *