تلگرام بیشترین سهم جرایم اینترنتی را دارد

|
۰ دیدگاه
تلگرام بیشترین سهم جرایم اینترنتی را دارد

تلگرام به عنوان پر کاربردترین اپلیکیشن در ایران، مهد اصلی جرایم اینترنتی بوده و ۴۲.۵ درصد از جرایم از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان به وقوع پیوسته اند.

به گزارش کلیک، سرهنگ هادیان‌فر، رییس پلیس فتا گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری، جرایم اینترنتی در ایران ۶۳.۵ درصد افزایش داشته است. جالب است بدانید که تلگرام به عنوان پر کاربردترین اپلیکیشن در ایران، مهد اصلی این تخلفات بوده و ۴۲.۵ درصد از جرایم از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان به وقوع پیوسته اند.

رئیس پلیس فتا افزود: در سال ۹۳ حدود ۵۲ درصد از جرایم را برداشت‌های غیر مجاز تشکیل می‌دادند که این عدد امسال به لطف هشدارهای پلیس و هماهنگی با بانک‌ها، به ۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

در عملیات پانجیای ۹، در ده روز پلیس سایبری ایران در نقش هاب منطقه‌ای با ۱۹ کشور همکاری کرده تا بتواند علیه داروهای غیرمجاز و عوامل آن‌ها اقدامات لازم را صورت دهد.

رئیس پلیس فتا در مورد انجام عملیات‌های بین‌المللی گفت: برای انجام عملیات‌های بین‌المللی مثل پانجیا کمکی از سوی دیگر کشورها صورت نمی‌گیرد و فقط IP ها به صورت بین‌المللی رصد می‌شوند تا شبکه‌ایی بودن این جرایم مشخص شود. در پانجیای ۴ فقط ۳۴ کشور حضور داشتند اما در پانجیای ۵ که به تازگی تمام شد ۱۳۴ کشور با یکدیگر همکاری کردند. امیدواریم این همکاری ها در بخش های دیگر هم انجام شود تا  ۷۵ هزار نفری که داعشی هستند و به صورت گسترده در فیس بوک و توییتر فعالیت می کنند، شناسایی و از فعالیت آنها جلوگیری شود.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.