توانایی خارق العاده پسر بچه چینی چشم آبی در دیدن اجسام در تاریکی

|
۱۲ دیدگاه

 

پسر بچه چینی که با چشمان آبی روشن متولد شده است، قادر است اجسام را به وضوح در تاریکی مطلق ببیند این نیروی خارق العاده ایست که پزشکان را حیرت زده کرده است.  

 

به گزارش کلیک، در دنیای پزشکی اتفاقات نادری رخ می دهد که باعث حیرت همگان می شود. این بار یک پسر بچه چینی با توانایی شگفت انگیز در بینایی قادر است اجسام را در تاریکی مطلق شناسایی کند.

نانگ یوسوی (Nong Yousui) از شهر داهوای چین، توانایی انعکاس نور سبز نئونی مانند از چشم را دارد که باعث می شود تاریکی برای وی بی معنا تلقی شود. پدر نانگ یوسوی که چندی پیش نگران  حالت های بوجود آمده در چشم های این کودک بود؛ او را برای معاینه پزشکی به بیمارستان محل سکونت خود منتقل کرد. پس از معاینات پزشکی، پزشکان معالج به توانایی شگفت انگیز این کودک چینی پی بردند.

پدر این کودک در گزارش های اولیه عنوان کرد، “هنگامی که نانگ یوسوی متولد شد به دلیل رنگ متفاوت و درخشش غیرعادی چشمانش به متخصصین چشم بسیاری مراجعه کردیم، که همگی به اتفاق عنوان کردند در دوران خردسالی این مسئله امری عادیست و با گذشت زمان رنگ چشم وی به حالت نرمال و رایج بومیان چین درخواهد آمد. اتفاقی که هرگز برای نانگ یوسوی رخ نداد.”

به اعتقاد پزشکان این پسر بچه چینی یک پدیده در علم چشم پزشکی به شمار می آید، چرا که کمتر کسی با این توانایی ذاتی متولد می شود. به گفته والدین نانگ یوسوی، او هیچ مشکلی در سلامت جسمی و حتی بینایی ندارد و شرایط جسمی یک کودک نرمال را داراست. با همکلاسی ها و دوستان به بازی و تفریح می پردازد و تنها مشکل نورهای ساتع شده از چشمان وی در هنگام تاریکیست.

محققان و متخصصین چشم، برای اثبات این توانایی آزمایش و تحقیق را انجام دادند که نتایج بسیار شگفت انگیزی را به دنبال داشت.

برای آزمایش از نانگ یوسوی خواسته شد تا در اتاق کاملا تاریک و بدون کوچکترین پرتوی نور سوالاتی را پاسخ دهد. در کمال حیرت محققان این پسر بچه چینی برگه سوالات را به آسانی مطالعه کرده و به تک تک سوالات پاسخ داد. دقیقا واکنشی که افراد عادی در روشنایی روز از خود نشان می دهند.

این توانایی نانگ یوسوی در سازمان رکوردهای جهانی به نام وی ثبت شده است که خود اولین شخص با این میزان از توانایی به حساب می آید.

به اعتقاد متخصصان، توانایی انعکاس نور سبز در تاریکی برای دیدن اشیا و اجسام، تنها در برخی حیوانات وجود دارد که یک لایه خاص در چشمانشان قدرت بینایی و تشخیص شکار را در آنان بالا می برد که تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر داشتن این قدرت توسط افراد دیگر ثبت نشده است.

این پدیده خاص در علم چشم پزشکی، توجه بسیاری از متخصصین و طرفداران رشته بینایی سنجی، چشم پزشکی و بیولوژیک را به خود جلب کرده است. تحقیقات بر روی این کودک چینی همچنان ادامه دارد.

21 پسندیده شده
لیلا حسینی
لیلا حسینی-کارشناس مترجمی زبان، دانشجوی ارشد مترجمی، در حال حاضر خبرنگار و مترجم حوزه اقتصادی و سیاسی روزنامه اقتصادی
از این نویسنده

۱۲ دیدگاه

توسط: حمید

به این میگن تکامل

توسط: فرهاد عفتی

آخرش نفهمیدیم پسر بچه چینی هست یا ژاپنی ویا شاید تخیلی؟؟

توسط: ایران تندر

جالب بود

توسط: علی

راست گفت که خرگوش همسایه پلنگ است اینجاست !
اگر خدمت شما عرض کنم که یکی از همکاران بنده به قدری از نظر معنوی قوی هست که با خاندان عصمت وطهارت بخصوص حضرت علی (ع)ارتباط در ارتباط استدر ضمن وقتی که ایشان در خواب شیرین مشغول استراحت هستند در همان عالم خواب تمام اتفاقات اطراف خود را می بینند. بنظر بنده اگر مراگز حساس نظامی وامنیتی کشور بخواهند می توانند از وجود ایشان استفاده کنند.
بنده ستارزاده -محمد علی هستم
۰۹۱۲۳۰۱۲۲۱۳
در صورت داشتن سوال در خدمت مدیریت محترم سایت صبور تابناک هستیم.

توسط: شهرام

یکی از اولین اصول روزنامه نگاری آنلاین ارجاع به منبع اصلی خبر با لینک مستقیم است تا چنانچه کاربری مایل بود تحقیقات بیشتری بکند, ابزار لازم در اختیارش باشد.

در متن شما اشاره شده به گزارش کلیک و این یعنی خبذنگار شما در چین حاضر بوده و گزارش را شخصا تهیه کرده اما پایین صفحه منبع دیگری برای خبر درج کرده اید که لینک آن به صفحه خودتان باز میگردد.

این صحیح نیست

توسط: سعید

ممکنه دانشمندان ژن دید در شب از مار و پشه و غیره را به ایشان پیوند زده باشند که کار خاصی هم نیست

  توسط: معين

  کار خاصی هم نیست؟!!
  کلا مرز های علمو جا ب جا کردی برادر

توسط: dada

این مطلب به هیچ وجه اساس علمی ندارد و امکان پذیر نیست. لطفا مطالب تخیلی را از علمی جدا کنید.

  توسط: محمدرضا مرتضایی

  دوست عزیز منبع مطلب در کامنتها موجوده. میتونین مراجعه کنین

توسط: روزامه

روزامه….جدیدترین اخبار ایران و جهان

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.