راهکار ساده رایت بیش از ظرفیت بر روی CD و DVD

 با یک راهکار ساده که در استفاده از برنامه Nero خلاصه می شود، می توانید بیشتر از ظرفیت یک CD یا DVD بر روی  آن اطلاعات رایت کنید.

کلیک- گاهی اوقات اتفاق می افتد که قصد رایت فایلی را دارید که حجم دیتای آن بیشتر از ظرفیت سی دی یا دی وی دی است. شاید بعد از اینکه متوجه شدید نمی توانید این کار را انجام دهید حجم فایل را کاهش داده اید یا شاید منصرف شده اید. ولی با این ترفند ساده می توانید خیلی راحت از پس این کار بربیایید. مراحل زیر را گام به گام طی کنید تا بتوانید این کار را انجام دهید.در گام اول باید ببینید که دی وی دی رایتر شما Overburning را ساپورت می کند یا نه. برای تست این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱-نخست  برنامه Nero  را باز کنید و سپس کلید های ترکیبی Ctrl + R را بر روی صفحه کلید فشار دهید می توانید این کار را از منوی Recorder  برنامه نیز انجام داده و وارد قسمت Choose Recorder شوید.

۲- پنجره ای باز می شود. باید در این پنجره ببینید که در قسمت Recorder information ، در قسمت Overburn عبارت Supported نوشته شده است یا نه. اگر عبارت Supported نوشته شده باشد شما می توانید از این راهکار استفاده کنید.

burn more than capacity on CD and DVD

burn more than capacity on CD and DVD

۳- اکنون به منوی File بروید و بر روی قسمت Options را انتخاب کنید سپس در قسمت Expert Features ببینید که عبارت Enable Overburn فعال باشد. در زیر همین گزینه مقدار مجاز Overburn را به دقیقه مشخص کنید.

burn-cd-and-dvd-3

burn more than capacity on CD and DVD

۴- اکنون به منوی File بروید و گزینه New را انتخاب نمایید و در قسمت Multisession گزینه No Multisession را انتخاب کنید. سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Once تبدیل کنید.

burn more than capacity on CD and DVD

burn more than capacity on CD and DVD

اکنون می توانید همه چیز را تمام شده بدانید و می توانید CD یا DVD خود را رایت کنید.با این راهکار بسیار ساده قابلیت رایت بیش از حجم سی دی یا دی وی دی را بدست آوردید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *