اولین پیوند رحم از دهنده زنده با موفقیت انجام شد

اولین پیوند رحم از دهنده زنده در بیمارستان تگزاس انجام شد. با این روش افرادی که بدون رحم به دنیا می آیند،یا دچار اختلالات رحمی می شوند، می توانند تحت عمل پیوند رحم قرار بگیرند و باردار شوند.به گزارش کلیک، بیمارستانی در تگزاس، چهار پیوند رحم از اهدا کننده زنده را انجام داده است. این اولین گزارشی است که پیوند رحم از دهنده زنده در ایالات محتده صورت گرفته است.

در ماه فوریه، اولین پیوند رحم در آمریکا انجام شد که عضو از یک دهنده غیر زنده صورت گرفت که با شکست مواجه شد. علت شکست این پیوند، عفونت قارچی اعلام شده بود.

از چهار پیوند رحمی که در بیمارستان تگزاس انجام شده است، سه مورد به دلیل عدم جریان خون در عضو پیوندی موفقیت آمیز نبوده است، اما به نظر می رسد که چهارمین پیوند تاکنون به خوبی پیش رفته است.

در بیانیه ای که بیمارستان منتشر کرده است، تیم جراحی در خصوص چهارمین پیوند رحم تقریبا خوشبین بوده اند و به نظر می رسد که تاکنون عضو پیوندی عملکرد خوبی داشته است.

جراح مسئول این پیوند، در گفتگویی بیان داشته است که راه پیشرفت ما، یادگیری از اشتباهات قبلی است! من از اینکه آن سه مورد با شکست مواجه شد شرمنده نیستم، و به یاد خواهم داشت که چهار مورد پیوند رحم برای اولین بار انجام شد و سه مورد از آن با موفقیت آمیز نبود.

هر چهار خانمی که تحت عمل پیوند رحم قرار گرفتند،  دچار سندرم Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser بودند. افراد مبتلا به این سندرم، بدون رحم به دنیا می آیند.

زنانی که بدون رحم بدنیا می آیند، یا رحم آن ها آسیب دیده است و یا رحم آن ها خارج شده است، جایگزینی یک رحم سالم، به معنای آن است که می توانند باردار شوند و صاحب فرزند گردند.

این روش فعلا در مراحل آزمایشی است و نرخ شکست بالایی دارد. پژوهش های زیادی نیاز است تا ایمنی و موفقیت این روش مورد آزمون قرار بگیرد.

حتی اگر عمل جراحی از نظر بالینی با موفقیت انجام شود، هزینه های مالی به احتمال زیاد بسیار بالا خواهد بود.

پزشکان بریتانیایی نیز در صدد انجام پیوند رحم از دهنده غیر زنده هستند، اما در حال حاضر، سوئد تنها کشور دیگری است که در آن پیوند رحم با موفقیت انجام شده است.

برای مطالعه گزارش اولین پیوند سر به اینجا مراجعه کنید.

نحوه انجام پیوند رحم به صورت زیر است:

نخست، جراحان رحم و بخشی از واژن را از دهنده خارج می کنند. در اینجا منظور دهنده زنده است.

سپس آن را به گیرنده منتقل می کنند. جراحان، رحم را به رگ های خون رسانی گیرنده وصل می کنند. پیوند در طول واژن و لگن انجام می شود، ولی نیاز نیست که اعصاب نیز متصل گردند.

فردی که عمل جراحی او با موفقیت انجام شده باشد و در ادامه نیز پس از ترخیص همه چیز با موفقیت به پیش رود، ۶ الی ۱۲ ماه بعد آماده بارداری خواهد بود.

به دلیل اینکه رحم به تخمدان ها متصل نیست، گیرنده رحم مجبور است از لقاح مصنوعی برای بارداری استفاده کند.

جالب است بدانید که چون رحم شکننده است ، خانم باردار مجبور است از طریق سزارین زایمان کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند عضو، می توانید به اینجا مراجعه کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *