گوشی های جدید گوگل امتیاز خوبی در تست گردوغبار و آب گرفتند

|
۰ دیدگاه
گوشی هوشمند جدید گوگل،Pixel ضد آب نیست

دو گوشی تازه وارد گوگل پیکسل و پیکسل XL دارای گواهی نامه IP53 برای گرد و غبار هستند.

به گزارش کلیک، در طی مراسم رونمایی از پیکسل و پیکسل XL، گوگل تقریبا تمام شایعات اخیر در مورد این دو گوشی را تایید کرد. اما هنوز موردی وجود دارد که به آن پرداخته نشده، و در هیچ جا به آن اشاره نشده است. پیکسل و پیکسل XL در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند. البته نه به طور کامل، ولی آن قدر هستند که به آن اشاره کنیم.

با توجه به اعلام Droid-life، گوگل تایید کرد که دو تلفن هوشمند جدیدش دارای گواهی نامه IP53 هستند. همان طور که قبلا توضیح داده شد، در این سیستم امتیاز دهی، نمره ۵ به معنی دستگاه هایی می باشد (هر چند نه به طور کامل) که مقاوم در برابر گرد و غبار هستند، اما ۳ به این معنی نیست که آن ها مقاوم در برابر آب نیز هستند. یک اصطلاح مناسب تر برای استفاده از IPX3 محصولات گواهی شده و مقاوم در برابر چربی می باشند. توضیحات رسمی برای دستگاه هایی که دارای گواهی نامه و امتیاز IPX3 هستند به این صورت می باشد که اگر آب با زوایه ۶۰ درجه بر روی آن ها بریزد مشکلی وجود ندارد و آب به درون دستگاه نفوذ نمی کند. بنابراین، از پیکسل می توان در زیر بارش باران استفاده کرد، اما انداختن آن در درون آب یا بردن به حمام مسلما کارهایی است که نباید با این گوشی انجام دهید. در این زمینه گوگل پیکسل و پیکسل XL شبیه به HTC 10 هستند، که آن هم دارای گواهی IP53 بود. 

این دو گوشی که در تاریخ ۲۰ اکتبر منتشر خواهند شد، در بازار آمریکا و چند بازار دیگر امکان پیش سفارش را دارند. آیا شما قصد خرید این گوشی های تمام اختصاصی گوگل را دارید؟ آیا ریسک این را می کنید که اولین گوشی هوشمند کاملا اختصاصی گوگل را خریداری کنید؟ به هر حال این گوشی می تواند زمینه ساز تغییرات بزرگی هم برای برای گوگل و هم برای بازار دیگر گوشی ها باشد. می توانید خبرهای مرتبط با این دو گوشی تازه وارد به دنیای اسمارت فون ها را وب سایت کلیک رصد کنید.

0 پسندیده شده
علی رهبری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.