پیش بینی قیمت گوشی های پیکسل و پیکسل ایکس ال در بازار ایران

شب گذشته گوگل از جدیدترین گوشی های هوشمند خود رونمایی کرد. قیمت این گوشی ها که پیکسل و پیکسل ایکس ال نام دارد به دلار اعلام شده. اینکه با چه قیمتی می توان این گوشی ها را در بازار ایران خرید هنوز مشخص نیست اما تا حدودی می توان پیش بینی کرد.

به گزارش کلیک، به محض معرفی جدیدترین گوشی های گوگل مشخصات فنی آن با سایر رقیبان مقایسه شد تا فضا برای انتخاب راحت تر  و آگاهانه تر فراهم شود. در حال حاضر تعداد زیادی از کاربران منتظر ورود پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل به بازار هستند تا برای خرید آنها اقدام کنند. طبق معمول، در فاصله کوتاهی بعد از ارائه رسمی هر گوشی هوشمند در بازار جهان، این گوشی ها نیز وارد بازار ایران می شود. اما اینکه قیمت این گوشی های جدید گوگل چقدر است سوالی است که باید برای پاسخش کمی صبر کرد.

قیمت هایی که گوگل شب گذشته برای Pixel  و Pixel XL اعلام کرد به صورت زیر است:

مدل  حافظه داخلی قیمت
Pixel ۳۲ گیگابایت ۶۴۹ دلار
Pixel ۱۲۸ گیگابایت ۷۴۹ دلار
Pixel XL ۳۲ گیگابایت ۷۶۹ دلار
Pixel XL ۱۲۸ گیگابایت ۸۶۹ دلار

این قیمت ها مربوط به بازار های خارج از ایران هستند ولی همان طور که می دانید بازار کشور ما شرایط بسیار متفاوتی نسبت به دیگر کشور ها دارد. اما بر اساس تجربیات گذشته قیمت این دستگاه ها قابل پیش بینی است. با توجه به اینکه قیمت هر دلار حدود ۳۵۰۰ تومان است، می توان جدول زیر را برای قیمت طبیعی اولین سری از گوشی های خانواده پیکسل که وارد ایران می شوند در نظر گرفت:

مدل  حافظه داخلی قیمت
Pixel ۳۲ گیگابایت ۲٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان
Pixel ۱۲۸ گیگابایت ۲٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان
Pixel XL ۳۲ گیگابایت ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان
Pixel XL ۱۲۸ گیگابایت ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان

با این حال برای اینکه قیمت دقیق این گوشی ها را بدانیم باید کمی منتظر بمانیم.  قیمت های ذکر شده در جدول یک پیش بینی است فقط بعد از آمدن این گوشی ها به بازار ایران است که می توان قیمت های را واقعی دانست.

حداقل ۲ ماهی طول می کشد تا قیمت ها به حالت نرمال نزدیک شود. در نتیجه می توان گفت در روزهای اول بعد از ورود Pixel و Pixel XL به بازار، مدل ۳۲ گیگا بایتی و ۱۲۸ گیگا بایتی گوشی کوچکتر به ترتیب در حدود ۲٫۵ و ۳ میلیون تومان و مدل های ۳۲ و ۱۲۸ گیگا بایتی گوشی بزرگتر هم به ترتیب قیمت هایی در حدود ۳٫۲ و ۳٫۵ میلیون تومان فروخته خواهند شد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *