چگونه در هنگام به روز رسانی ویندوز۱۰ از آپدیت شدن درایورها جلوگیری کنیم؟

|
۰ دیدگاه
hardware

بینش جدید در ویندوز ۱۰ به این صورت است که اجازه نمی دهد تا کاربر از آپدیت هایی که مربوط به پچ های امنیتی است، جلوگیری کند. اما می توان با استفاده از روشی حاص از آپدیت شدن درایورها جلوگیری کرد.

کلیک – یکی از مهمترین تغییرات شرکت مایکروسافت در سیستم عامل جدید خود، نوع دیدگاه این شرکت در رابطه با به روز رسانی ها است. آپدیت های امنیتی و آپدیت هایی که باعث ایجاد اطمینان و اعتماد بیشتر کاربر به سیستم عامل می شوند دیگر به صورت جداگانه و  مستقل به روی سیستم عامل نصب نمی شوند بلکه به عنوان آپدیت های ترکیب شده از سوی سرورهای مایکروسافت ارسال می شوند. البته باید این مورد را نیز در نظر داشت که کاربر نمی تواند این به روز رسانی ها را رد کند. در واقع این بروز رسانی ها اجباری است.

علاوه بر این، مایکروسافت به روز رسانی هایی را در رابطه با سخت افزار کامپیوتر شما در قالب آپدیت های ویندوز ۱۰ برایتان ارسال می کند. در اکثر مواقع، این نوع به روز رسانی به عنوان تسهیلاتی است که ویندوز برای کاربران خود فراهم می کند و در واقع به طور خودکار درایور مناسب را برای سخت افزار سیستم شما در نظر می گیرد. اما در برخی از موارد نیز این مسئله می تواند مشکل زا باشد. به عبارت دیگر مشکل زمانی به وجود خواهد آمد که درایور جدید عملکرد سخت افزار را به طور کامل از بین می برد و به دلیل ناسازگاری با آن سخت افزار خاص، باعث از کار افتادن آن می شود.

در چنین شرایطی شما باید این توانایی را داشته باشید که تا از دریافت کردن آپدیت درایور جدید امتناع کنید و بتوانید همان دایور قدیمی را برای ویندوز و سخت افزار خود حفظ کنید. برای این کار شما نیاز به ابزاری دارید که Show or hide updates نامیده می شود، که از طریق این لینک در دسترسی است.

پس از این که فایل wushowhide.diagcab را دانلود کردید، مراحل زیر را انجام دهید:

۱ – بر روی منوی استارت کلیک راست کنید و گزینه Device Manager را انتخاب نمایید.

۲ – در پنجره Device Manager بر روی سخت افزاری که قصد دارید تا آن را مجددا پیکربندی کنید کلیک راست کنید و سپس گزینه Properties  را انتخاب نمایید.

۳ – سپس بر روی برگه Driver کلیک کنید و گزینه Roll Back Drier را انتخاب نمایید. سپس گزینه Yes را از پنجره پیغام ظاهر شده انتخاب نمایید.

آخرین مرحله ای که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که دیگر درایور جدید مربوط به آن سخت افزار از طرف ویندوز ۱۰ به شما پیشنهاد داده نخواهد شد. برای این کار فایل دانلود شده را اجرا کنید. پیغام هایی که به شما داده می شود را دنبال کرده و گزینه Hide Updates را انتخاب نمایید.

سپس از لیست آپدیت های موجود، آپدیت مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت فرایند را کامل نمایید.

در صورتی که تصمیم گرفتید تا سخت افزار خود را به روز رسانی نمایید بار دیگر فایل دانلود شده را اجرا کنید ولی این بار گزینه Show Hidden Updates را برگزینید.

0 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.